Volejbalistky si vybojovali v organizačne náročnej sezóne konečné šieste miesto

Trnavské volejbalistiky nastúpili v stredu na záverečný zápas extraligy žien vo volejbale v sezóne 2020/21. V skupine o 5.- 7. miesto sa postupne stretli s VK Brusnom, ktorému po vyrovnaných zápasoch podľahli 2:3 a 1:3. Naopak, v Prešove zvíťazili 3:1 a tak v priamom súboji o konečné 6. miesto privítali práve zlepšujúci sa Prešov.

Trnavské volejbalistky. Foto: Norika Szombatová / Foto 4F

V dueli potrebovali Prešovčanky trojbodovú výhru, domácim stačil zisk dvoch setov. V prvom si Prešov už v úvode vytvoril výrazný náskok a záver si ustrážil.

V druhej časti Trnavčanky odskočili z 10:10 na 18:11, hostky ešte znížili na 21:23, ale obrat nedokonali a bolo vyrovnané.

Prešovčanky už nesmeli v ďalšom priebehu zaváhať, úvod tretieho dejstva však vyšiel domácemu družstvu vedenom kapitánkou Tatianou Grófovou (13:5) a Trnavčanky bez problémov dokráčali k zisku potrebného druhého setu.

Hostky bojovali ďalej, štvrtý set získali v koncovke (18:17, 25:19), tajbrejk však už jasne ovládol domáci tím, keď si víťazstvo vybojovali striedajúce mladé domáce hráčky.

"Hiťáčky" potiahli bodmi k výhre smečiarka Konárová (17) a univerzálka Povrazníková (16), za hostky najviac bodovali skúsená univerzálka Kubová (19) a smečiarka Paulínyová (15).

Trnavčanky si pomohli aj 16 esami - päť dala Konárová, štyri Sarah Ondrejková.

Sezónu poznačili prísne protiepidemické opatrenia, ktoré hráčky, organizačný tím a vedenie Hit Trnava zvládlo počas celej sezóny.

Družstvo pod vedením hlavného trénera Rastislava Filípka bojovalo s nútenou výmenou športovej haly pred záverom ročníka aj presúvaním zápasov, čo ovplyvnilo aj rozhodujúci zápas play-off proti VK Novému Mestu nad Váhom (0:2 na zápasy).

Herný a fyzický progres hráčok sa však odzrkadlil v 12-tich víťazstvách v sezóne proti kvalitným družstvám.

Na palubovke sa nestratili ani odchovankyne trnavského volejbalu blokárka Adriána Límová a liberka Michaela Magulová.

Počas sezóny družstvu pomohla univerzálka Ivana Povrazníková celkovo 334 bodmi a smečiarka Zuzana Konárová 244 bodmi.

V roku 2021 volejbalový klub oslavuje 20. výročie od založenia a po skončení sezóny sa už pripravuje na postupný návrat volejbalovej mládeže na vonkajšie športoviská v Centre plážových športov v areáli Slávie, kde chystá klub túto sezónu významné investície.

Extraliga žien vo volejbale vrcholí v bojoch o titul, kde vedie Slávia Bratislava nad Strabagom VC Pezinkom 2:0 (hrá sa na 3 víťazstvá).

Hodnotenie sezóny hlavným trénerom Rastislavom Filípkom

„Veľmi špecifická sezóna úplne pre všetkých a po každej stránke. Ocitli sme sa medzi piatimi športmi, ktorých najvyššie súťaže pokračovali za sprísnených hygienických podmienok.

Zodpovedným prístupom nás všetkých sme zvládli situáciu okolo Covidu veľmi dobre. Po športovej stránke boli ambície, samozrejme, vyššie ako konečné šieste miesto.

Paradoxne, pri všetkých opatreniach, ktoré boli, sa nám v sezóne otvoril veľký priestor pre zvýšenie tréningových dávok.

Žiaľ, samotná zápasová prax už nebola úplne dostačujúca pre 14-členné družstvo. Sezóna je za nami, chcem sa poďakovať všetkým zainteresovaným za skvelú prácu a podmienky, ktoré pre nás vytvorili.

Samozrejme, v neposlednom rade hráčkam a realizačnému tímu. Neexistoval pre nás piatok ani sviatok. Z môjho pohľadu - najlepšia sezóna pri extraligovom družstve.“

HIT UCM TRNAVA (5.) - VK PREŠOV (7.) 3:2 (-21, 22, 17, -19, 8)
Rozhodovali: Szász a Viktoríni-Lisá, bez divákov
Trnava: Límová 7, Grófová 5, Konárová 17, R. Vojtechová 9, Povrazníková 16, Behúnová 7, liberá Jakábová a Magulová (Sivičeková 2, S. Ondrejková 6, Stieranková 1, Tomčíková 3). Tréner: R. Filípek.
Prešov: Lukáčová 6, Gécziová 2, Paulínyová 15, Kotuličová 9, P. Kubová 19, Pisarčíková 9, liberá Nehilová a Šromovská (Čermáková 0, Grocká 0, Zubková 7, Novotná 1). Tréner: R. Németh.
Hráčka zápasu za Trnavu: Ivana Povrazníková

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Sami sme sa dostali do situácie, v ktorej sme boli pred zápasom. Odvážny Prešov a 12 individuálnych chýb nám na úvod zápasu, samozrejme, nepomohlo. Po prvom prehratom sete sme zlepšili úplne všetko a odkontrolovali dva potrebné sety. V závere štvrtého setu sme sa vďaka dobrým striedaniam opäť dostali do zápasu a v tajbrejku jasne dominovali."

Ivana Povrazníková, najlepšia hráčka zápasu: "Opäť sme nezačali ideálne, možno na nás doľahla dôležitosť tohto zápasu. Po prvom sete sme sa otriasli, získali sme potrebné dva sety a nakoniec sme sa zaslúžene tešili z víťazstva 3:2. K výhre prispeli výbornými výkonmi všetky hráčky, čo ma nesmierne teší."