Spartak hladko zdolal Zlaté Moravce, súperovi v tabuľke výrazne odskočil

Spartak Trnava zdolal Zlaté Moravce suverénne 3:0, zápas celý duel kontroloval a súpera v podstate do ničoho vážnejšieho nepustil. ViOn-u odskočili andeli v tabuľke už na rozdiel osem bodov.

Ján Vlasko sa strelecky opäť presadil. Foto: trnavskyhlas.sk

Pred úvodným výkopom zápasu Spartaka Trnava so Zlatými Moravcami zagratulovali činovníci domáceho klubu bývalému brankárovi a prezidentovi klubu Dušanovi Keketimu k 70. narodeninám.

Trnavčania mohli skórovať hneď z prvej akcie zápasu, Koštrnov center z pravej strany hlavičkoval Grič tesne vedľa žrde.

Andeli mali hernú prevahu, tlačili sa dopredu, strely Cabrala aj Griča však nemali presnosť.

Chovan musel zasahovať po trnavskom priamom kope, keď Vlaskov center usmerňoval na bránku Twardzik.

Krátko na to po Vlaskovej strele dorážal hlavou Grič, opäť však nenašiel cieľ.

Zlaté Moravce trafili do priestoru Takáčovej svätyne prvýkrát v 28. minúte, trnavský gólman s pokusom Balaja nemal problémy.

Spartak sa ujal vedenia v 38. minúte. Mikovičov center zrazil rukou vo vlastnom pokutovom území Grozdanovski, penaltu si postavil Vlasko, Chovan síce jeho strelu vyrazil, trnavský stredopoliar však svoju chybu napravil a pohotovo dorazil loptu do siete.

Krátko po zmene strán sa ocitol v gólovej šanci po zaváhaní hosťujúcej obrany Cabral, po Brazílčanovom zakončení pohotovo zasiahol Chovan.

V 49. minúte utiekol po pravom krídle Cabral, prudkým prízemným centrom hľadal na päťke Ristovskeho a stopér hostí Moško v snahe odvrátiť loptu do bezpečia si ju zrazil do vlastnej siete - 2:0.

Znížiť mohol po Ďubekovom priamom kope Pintér, Takáč reflexívne vyrazil na roh.

Na opačnej strane mal prácu Chovan po strelách Koštrnu a Twardzika.

V 72. minúte Takáč chytil malú domov od Kóšu, arbiter Ruc nariadil nepriamy kop, v hradbe tiel ale Hrnčárov pokus nabral smer mimo bránky.

Na záverečné minúty sa na trnavskom trávniku znova objavilo meno Marek Ujlaky, ide o syna rovnomenného slávneho trnavského futbalistu z deväťdesiatych rokov. Vlasko mu pri striedaní dokonca odovzdal kapitánsku pásku.

Trnavské víťazstvo 3:0 pečatil v 90. minúte Cabral, ktorý využil výbornú prihrávku Ristovskeho, z krídelného priestoru vnikol do šestnástky a umiestnil loptu k bližšej žrdi.

Fortuna liga - 4. kolo nadstavbovej časti - skupina o titul:
FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble 3:0 (1:0)

Góly: 38. Vlasko, 49. vlastný Moško, 90. Cabral
ŽK: Mikovič - Pintér, Grozdanovski
Rozhodovali: Ruc - Košecký, Borsányi
Bez divákov
SPARTAK: Takáč - Koštrna, Kóša, Twardzik, Mikovič (66. Trajkovski) - Savvidis (66. Iglesias) - Cabral, Grič (83. Benovič), Vlasko (87. Ujlaky), Bamidele Yusuf (83. Johnson Nsumoh) - Ristovski. Tréner: Gašparík ml.
VION: Chovan - Čögley, Moško, Tóth, Pintér - Grozdanovski, Duga - Hrnčár, Ďubek (68. Sloboda), Čonka (44. Chren) - Balaj. Tréner: Benkovský.

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Dnes to nebolo z našej strany dobré, akoby sme nemali silu, akoby sa zopakoval prvý polčas, keď sme tu ešte hrali prvý zápas. Keď sa bavíme o útočnej fáze, naše princípy nám začali vychádzať až od 70. minúty. Ku gólom sme súperovi veľmi pomohli, aj to málo šancí, čo sme si vypracovali, sme nepremenili a tým pádom sme tu nemohli uspieť."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Snažili sme sa mať zápas od prvej minúty pod kontrolou, čo sa nám darilo, chceli sme eliminovať ich kľúčových hráčov, z hry si Zlaté Moravce dnes nevytvorili nič. Boli nebezpeční po štandardkách, na ktoré sme sa tiež chystali, ale ich riešenie na ihrisku už neovplyvníte. Som rád, že sme po tomto víťazstve stále v hre o tretie miesto."