Spartak bez dvoch vylúčených hráčov prehral v Dunajskej Strede

Zápas na Žitnom ostrove poznačili dve červené karty, andeli hrali veľkú časť zápasu bez vylúčených Bukatu a Mikoviča a napokon prehrali 0:2.

Daniho Iglesiasa trénera Michal Gašparík cez polčas striedal, španielsky stredopoliar mal žltú kartu. Foto: Lukáš Grinaj

Predzápasový program v Dunajskej Strede mal slávnostný nádych. Zástupcovia Slovenského futbalového zväzu, Únie ligových klubov a funkcionári oboch tímov odovzdali hráčom DAC a trnavského Spartaka medaily za druhé, resp. tretie miesto v tabuľke.

Na tribúny sa, hoci len v obmedzenom množstve, vrátili diváci, v hľadisku ich mohlo byť päť stoviek, museli však podstúpiť antigénový test.

Výsledok zápasu už nemohol pohnúť s celkovým poradím, v záverečnom kole tak domáci kanonier Ramirez, ktorý má za tri milióny eur prestúpiť do Rubinu Kazaň, zostal iba na lavičke náhradníkov.

Tréner Spartaka Gašparík nemal k dispozícii zranených Twardzika, Tummu, Benoviča, vykartovaného Savvidisa, ani útočníka Ristovskeho, ktorý dostal voľno vzhľadom na nomináciu na európsky šampionát.

V úvode zápasu bola smerom dopredu aktívnejšia Trnava, po prihrávke Vlaska, ktorý nastúpil na hrote útoku, mohol skórovať Cabral, strelu mu stihol zblokovať stopér Beskorovajnyj.

Na opačnej strane z uhla skúšal Takáčovu pozornosť Taiwo, trnavský brankár vyrazil na roh nohou.

Trnavčania hrali od 17. minúty o muža menej. Bukatov zákrok v strede ihriska na stojnú nohu Sommera ocenil arbiter Ziemba najprv žltou kartou, na základe upozornenia videorozhodcu si však ešte pozrel televízny záber, zrušil svoje rozhodnutie a stredopoliara Spartaka vylúčil.

Andeli to aj v oslabení skúšali smerom dopredu, po Vlaskovej aktivite si takmer vlastný gól strelil Schäfer.

Trnavský futbalista opáčil svoju ľavačku v 25. minúte, jeho ranu z hranice pokutového územia zrazil Beskorovajnyj na roh.
V 29. minúte zahrávali andeli už piaty roh v zápase, Vlaskov center hlavičkoval Bamidele nepresne.

Potom prišli silné momenty domácich. Po Divkovičovom centri minul hlavou z päťky Balič.

Neskôr sa odrazená lopta dostala na šestnástke k Divkovičovi, ten z prvej vypálil vypálil a trafil tyč. Vzápätí vyzval Chorvátskeho legionára ku skórovaniu Taiwo, zblízka ale trafil len bočnú sieť.

V 34. minúte to však už Divkovičovi vyšlo. Na hranici pokutového územia si vylepšil streleckú pozíciu a strelou k tyči prekonal Takáča. Išlo vôbec o prvý gól z hry, ktorý trnavský mladý brankár inkasoval z hry vo svoje profikariére.

DAC zvýšil svoje vedenie v 52. minúte. Cabral nechal na ľavej strane poľahky odcentrovať Davisa, Grič nezareagoval na nábeh Baliča, ktorý nikým nekrytý hlavou pridal druhý gól domácich.

V 57. minúte fauloval v šestnástke Mikovič Schäfera, rozhodca Ziemba ukázal na biely bod a po druhej žltej karte poslal predčasne pod sprchy trnavského kapitána. Penaltu si postavil Davis, no netrafil medzi tri žrde.

Trnava hrajúca o dvoch mužov v poli menej už v podstate nemohla pomýšľať na zvrat, mužstvo sa viac-menej snažilo dohrať duel so cťou a sústredilo sa na to, aby už neinkasovalo.

Takáč musel v ďalšom priebehu hry likvidovať pokusy Divkoviča, Moumoua, Kružliaka i Schäfera, loptu však už za svoj chrbát nepustil.