Barbas a Mančáková vyhrali trnavskú ligu v plážovom volejbale

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/30946-barbas-a-mancakova-vyhrali-trnavsku-ligu-v-plazovom-volejbale/barbas-a-mancakova-vyhrali-trnavsku-ligu-v-plazovom-volejbale/

Trnava pozná najlepšiu volejbalistku a volejbalistu v plážovom volejbale, ocenenia odovzdal vicežupan TTSK Marek Neštický.

Najlepší plážoví volejbalisti v Trnave v tejto sezóne. Foto: Hit UCM

 

Občianske združenie VO Hit Trnava v roku 2021 zorganizovalo už 8. ročník Trnavskej hit beach ligy - THBL 2021.

 

Nadšenci plážového volejbalu sa zúčastnili troch kôl, kde si v 185 zápasoch postupne vyskúšali svoje schopnosti v plážovom volejbale pri dodržaní všetkých protiepidemických opatreniach.

 

Akademické plážové hry (22. mája) ovládla za účasti 24 dvojíc trnavská dvojica Martin Barbas a Nataša Mančáková. V druhom kole muži, ženy OPEN (5. júna) sa najviac darilo dvojiciam z VK Nové Mesto nad Váhom.

 

V turnaji žien zvíťazila  dvojica Denisa Martáková s Erikou Rešutíkovou a u mužov Matúš Konc s Jakubom Hrubým.


Vyvrcholenie THBL 2021 sa uskutočnilo v sobotu 26. júna v Centre plážových športov v Trnave, keď o víťazstvo bojovali mixové dvojice. 


Počas štyroch turnajov sa účastníkom pripisovali body za umiestnenie, ktoré rozhodli, kto bude najlepšou volejbalistkou a najlepsim volejbalistom v plážovom volejbale v Trnave za rok 2021.


Účastníci tretieho kola sa mohli tešiť na občerstvenie, pitný režim, ovocie, po turnaji na osvieženie v susednom Aquaparku a darčeky pri príležitosti osláv 20. výročia založenia občianskeho združenia VO Hit Trnava. 

 


Do finále sa nakoniec dostali Barbas, Mančáková proti Červenému s Filípkovej. Zápas rozhodol až tajbrek, v ktorom sa nakoniec šťastie priklonilo k dvojici Barbas, Mančáková, ktorá zvíťazila vo finále 2:1 na sety.

 

Menované duo sa nakoniec stalo s najvyšším počtom bodov aj zaslúženým víťazom THBL 2021 v kategórii muž a v kategórii žena.


Finančnú hotovosť, hodnotné ceny a pohár pre absolútneho víťaza THBL 2021 odovzdal čestný hosť - podpredseda Trnavského samosprávneho kraja a poslanec Mestského zastupiteľstva Mesta Trnava Marek Neštický.

 


Na THBL 2021 sa zúčastnilo 82 volejbalistov a volejbalistiek najmä z Trnavy a Trnavského samosprávneho kraja.

 

Oficiálne oslavy 20. výročia založenia klubu plánuje združenie zorganizovať pri domácom extraligovom zápase žien na jeseň tohto roka, ak to pandemická situácia dovolí.

 

Víťazi THBL 2021

muži:
1. miesto: Martin Barbas
2. miesto: Adrián Červený
3. miesto: Jakub Moravčík

 

ženy:
1. miesto: Nataša Mančáková
2. miesto: Viktória Filipková
3. miesto: Radka Komadová

 

Text a foto: Hit

prispievatelia | 1.7.2021 | Volejbal | https://www.trnavskyhlas.sk