Cesta na Koniarekovej a Zavarskej je opravená, dostala nový asfalt

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 16.10.2021
https://www.trnavskyhlas.sk/c/31349-cesta-na-koniarekovej-a-zavarskej-je-opravena-dostala-novy-asfalt/cesta-na-koniarekovej-a-zavarskej-je-opravena-dostala-novy-asfalt/

Práce na Koniarekovej a Zavarskej stáli 551-tisíc eur. Predpokladaná suma zákazky bola vyššia, podarilo sa ju znížiť vo verejnom obstarávaní.

Vozidlá už jazdia po ceste po novom asfalte. Foto: TTSK

 

Trnavský samosprávny kraj dokončil rekonštrukciu 1,6 kilometra dlhého úseku cesty III/1279 v Trnave. Obnova cesty na Koniarekovej a Zavarskej ulici stála 551-tisíc eur.

 

Vlastníkom cesty je Trnavský samosprávny kraj, aj keď sa cesta nachádza v intraviláne krajského mesta.

 

Mesto Trnava sa čiastočne tiež podieľalo na financovaní tejto dlho očakávanej rekonštrukcie, mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo príspevok 60-tisíc eur.

 

„Zrekonštruovali sme vyťažený úsek medzi obchvatom a centrom Trnavy. Stavebné práce boli koordinované s mestom Trnava, Trnavskou vodárenskou spoločnosťou a investorom novej obytnej zóny. Teším sa, že stará „panelka“ na Koniarekovej je minulosťou. Zmodernizovaný úsek je komfortnejší a bezpečnejší. Pribudol ostrovček, priechody pre chodcov a lepšie verejné osvetlenie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Riaditeľ Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Dalibor Trebichalský v súvislosti s rekonštrukciou tejto cesty informoval, že pôvodný materiál bol recyklovaný a znovu použitý, čím došlo k zníženiu množstva stavebného odpadu.

 

Finalizačné práce na Koniarekovej. Foto: TTSK

 

SITA

prispievatelia | 6.9.2021 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk