Futbal, 6. liga: Majcichov vyhral gólom zo záveru, Červeník otočil v Pečeňadoch

Majcichov vyhral nad Siladicami 2:1 gólom Fogela z 90. minúty a zostáva i naďalej lídrom šiestej ligy. Cíferu utiekol na rozdiel troch bodov i preto, že ten doma iba remizoval s Madunicami 2:2.

Rudolf Maruna (v modrom) strelil víťazný gól Bučian. Archívne foto: Ján Král

Na tretiu priečku sa už vyšvihol Červeník, ktorému k tomu pomohlo víťazstvo 3:2 na pôde Pečeňád. V zápase pritom hostia prehrávali už dvojgólovým rozdielom, avšak Nemec, Gábriš a Vančo skóre otočili.

Prvého víťazstva v sezóne sa dočkal Zavar, ktorý gólom Táčovského porazil Voderady 1:0. Napriek tomu zostáva posledný.

Bodovo si polepšili Križovany, v dôležitom stretnutí zdolali Drahovce 1:0. Gól Dana rozhodol, že medzi tímami je už rozdiel len jediného bodu.

Výhru najtesnejším rozdielom zaznamenali aj Bučany nad Leopoldovom, jediný gól stretnutia vsietil Maruna.

Kátlovce potvrdili nárast formy, Krakovany zdolali 2:1. Hostia hrali od 62. minúty bez vylúčeného Stolárika, v 75. minúte dokonca vyrovnal Holánom, ale v 84. minúte strhol víťazstvo na stranu domácich Vyhlidal.

Biely Kostol strelil Horným Orešanom rýchly gól Hlúchom, hostia však už v 9. minúte odpovedali Martinom Mekkým. Gólový účet napokon rozsekol v 55. Čmehýl rozhodujúcim gólom na 2:1.