V Pečeňadoch mali sviatok ženského futbalu, v pohári čelili Slovanu

V lige sa hráčkam Pečeňád darí, v pohári ich zastavili favorizované slovanistky.

ŠK 2011 Pečeňady - vedúce družstvo II. ligy žien - skupina A. Horný rad zľava: vedúci družstva Roman Pavelek, Karolína Bednárová, Timea Kondášová, Jana Vajdová, Natália Dohnalíková, Tamara Ordzovenská, Alexandra Kršková, Nikoleta Voleková, Klára Pučeková, Mária Márkusová, Jana Minarovičová, tréner Igor Gažovič; dolný rad zľava: Vanessa Jánošková, Dominika Vargová, Diana Šulovská, kapitánka Gabriela Tibenská, Karin Paveleková, Veronika Mašlonková, Zuzana Jankechová, Tamara Koflanovičová, Natália Práznovská.

V Pečeňadoch (550 obyvateľov), ktoré si v tomto roku pripomínajú 805. výročie svojej písomnej zmienky o obci, ako aj 10. výročie založenia futbalového klubu ŠK 2011, mali počas posledného víkendu športový sviatok.

V modernom športovom areáli sa uskutočnil zápas I. kola Slovenského pohára žien medzi miestnym ŠK 2011 (v súčasnosti líder II. ligy - skupina A) a mnohonásobným majstrom Slovenska - futbalistami ŠK Slovan Bratislava.

Prítomných 120 divákov, medzi nimi aj členovia miestneho fanklubu a mladí prípravkári z Bučian a Malženíc, ktorí prišli povzbudiť svoje trénerky Máriu Márkusovú a Karin Pavelekovú, si zápas užilo a vytvorilo mu veľmi dobrú atmosféru.

Oba kolektívy sa v priebehu zápasu prezentovali technickým futbalom s množstvom zaujímavých situácii. Zverenkyne domáceho trénera Igora Gažoviča boli najmä v prvom polčase skúseným hostkám viac ako vyrovnaným súperom.

Vytvorili si aj niekoľko gólových šancí. Vari tú najdôležitejšiu už v 15. minúte kapitánka Gabika Tibenská. Jej premenením by iste zdramatizovala pohárový zápas.

Nestalo sa a udreli slovanistky. V závere polčasu sa ujali vedenia vydarenou strelou Švecovej. Po polčase pridali ešte dva góly, zaslúžene zvíťazili 3:0 a zabezpečili si postup do 2. kola.

Najskúsenejšou hráčkou domáceho kolektívu bola jeho kapitánka, 32-ročná Gabriela Tibenská.

V drese domáceho ŠK 2011 Pečeňady sa v základnej zostave predstavilo aj viacero dievčat z okolitých obci - spomínaná Gabriela Tibenská (mamička dvoch malých ratolestí) je zo Zelenča, Karin Paveleková z Bučian, Natália Práznovská z Maduníc a dvojica Dominika Vargová a Nikoleta Voleková z Bieleho Kostola.

Mária Márkusová, momentálne doterajšia najlepšia strelkyňa II. ligy s dvanástimi gólmi, pochádza z Matúškova.

Vďaka ich výkonom, ako aj ich ďalších spoluhráčok, sa ŠK 2011 Pečeňady stal po 5. kole prebiehajúcej II. ligy - skupina A lídrom súťaže.

Skúsené hostky z Bratislavy aj tentokrát s prehľadom vyriešili nebezpečnú situáciu  pred bránkou svojej gólmanky Geletovej.

Bez problémov dokázal poraziť všetkých súperov. Doma postupne zvíťazil nad OFK Dunajská Lužná 9:0 (góly: Márkusová 3, Tibenská 2, Vargová 2, Ordzovenská, Paveleková), KFC Komárno 5:0 (Vargová, Paveleková, Tibenská, Márkusová, Koflanovičová), NŠK 1922 Bratislava 13:0 (Márkusová 4, Voleková, Paveleková a Vargová po 2, Tibenská, Kondášová a Koflanovičová).

Šesť bodov si dievčatá doviezli domov aj z ihrísk súperov - zvíťazili nad GFC Topoľčany 2:1 (Márkusová, Paveleková) a FC ViOn Zlaté Moravce 9:0 (Márkusová 3, Paveleková 2, Ordzovenská 2, Pučeková, Koflanovičová).

Suma sumárov - 5 zápasov, 5 výhier a pri zisku pätnástich bodov vysoko aktívne skóre 38:1!

Jednou z opôr domácich bola aj Veronika Mašlonková. Aj v tomto prípade zastavila prienik súperky.

Za pekného počasia, pred solídnou diváckou kulisou, sa hral pohľadný futbal z oboch strán. O zisk lopty medzi dvojicou slovanistiek sa snaží Natália Práznovská. Jej snahu sleduje spoluhráčka Karin Paveleková.

Prenikajúcu hráčku Slovana sa snaží zastaviť spoľahlivá Timea Kondášová.

Dominika Vargová, ktorá v súťažnom ročníku 2021-2022 skórovala už 5-krát, tento raz vyšla strelecky naprázdno.

Napriek prehre po pohárovom zápase patrila zaslúžená „ďakovačka“ verným fanúšikom ŠK 2011 Pečeňady.

text a foto: MARIÁN PAVLÍK