Futbal, 7. A: Ružindol porazil Bohdanovce, Dechtice pokorili Modranku

Modranka schytala od Dechtíc sedemgólovú nakladačku. Ľuboš Heltko strelil päť gólov, hetrik mal na konte už v 35. minúte. Hostia korigovali dvoma gólmi Sekeru, ale stačilo to len na výsledok 7:2.

K víťazstvu Ružindola prispela aj dobrá defenzíva tímu, ktorej šéfoval z pozície stopéra Matej Kubíček (v oranžovom). Aj v tejto šanci nedovolil skórovať Petrovi Novosedlíkovi a zakončenie mu zblokoval. Foto: Ján Král

Ružindol zdolal v 11. kole SWAN 7. lige A Bohdanovce 2:0 a zvýšil svoj náskok na čele tabuľky už na sedem bodov. Všetci jeho najbližší konkurenti totiž zaváhali.

V Ružindole sa hral svižný zápas v dobrom tempe, v prvom polčase výraznejšie hrozili hráči Bohdanoviec, gól však strelili domáci, keď po rohovom Synaka na prvej tyči hlavičkoval presne Kubíček.

Po zmene strán pridal kapitán domácich Marián Moncman aj druhý presný zásah a tri body si tak pripísali do tabuľky zverenci trénera Martina Kočiša.

V zápase trnavskej Slávie s béčkom Bolerázu sa zrodil výsledok 4:4, všetky góly hostí dali Danišovci – Jaroslav, Peter a Marek dva.

V dueli Dolná Krupá - Hrnčiarovce padol jediný gól v 90. minúte, dal ho striedajúci Studený, ktorý popri góle schytal aj žltú kartu. Prekážať mu to však nemuselo, pretože sa s domácimi tešil z troch bodov.

Košolná prekvapujúco padla v Smoleniciach, o výsledku 1:0 rozhodol gól Škrabáka už zo 4. minúty.

Bíňovce porazili Dolné Orešany 2:1, čo pre hostí znamenalo, že padli na posledné miesto tabuľky.

7. liga A – 11. kolo:

Ružindol – Bohdanovce 2:0 (1:0)
Góly: 14. Kubíček, 60. Moncman
RUŽINDOL: Uhlár – Horváth, M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Tomašovič, Minarovič, Moncman, Ostrý, Kubíček (Boc, Karády, Tomovič, Moravčík, Adamčík)
BOHDANOVCE: Polóny – Faga, Peško, Doboš, Školek, Brestovanský, Palšovič, Novosedlík, Sanny, Minarovič, Chudý (Dufek, Nádaský, Valášek)

Ružindol bol nebezpečný po štandardných situáciách, Vladimír Horváth (č. 4) takto hlavičkoval po rohu do brvna. Foto: Ján Král

Slávia Trnava – Boleráz B 4:4 (1:1)
Góly: 21. a 89. Zelenay, 76. a 81. Uhrík – 3. J. Daniš, 62. a 77. M. Daniš, 65. P. Daniš
SLÁVIA: Lihán – Miko, Rogovský, Polešenský, Ďurinský, Jankech, Laurinec, Halmo, Uhrík, Gábor, Zelenay
BOLERÁZ B: Dekan – Zajíček, Peter Daniš, Marek Daniš, Jaroslav Daniš, Vavro, Kormúth, Puschenreiter, Jozef Daniš, Martin Daniš, Šige

Dechtice – Modranka 7:2 (3:1)
Góly: 7., 21., 35., 72. a 78. Heltko, 75. a 86. E. Srdoš ((prvý z pok. kopu) – 41. a 53. Sekera
DECHTICE: Zemko – Krivánek, Holec, Prvý, Heltko, Jankovič, Jurkas, Ondruška, Maška, Dubrava, M. Danko (J. Danko, Kolesík, E. Srdoš, M. Maška, J. Srdoš)
MODRANKA: Valent – Rakický, Gumbír, Baláž, Fančovič, Zvolenský, Kohút, Sekera, Valko, Gergely, Pavle (Lančarič, Hrdlička, Mačák, Duchoň)

Smolenice – Košolná 1:0 (1:0)
Góly: 4. Škrabák
SMOLENICE: Kvapil – Blahuta, Klokner, Škrabák, Dubčák, Schwartz, Krchnák, Haberl, Rangelov, Študenc, Kadlec (L. Štibraný, T. Štibraný, Kocmál, Sýkora, Šaradín)
KOŠOLNÁ: Tollarovič – Martinkovič, Bobok, Hudek, R. Greguš, Hoolekši, Homoľa, P. Greguš, Čavara, Mesíček, Matlák (Benkovský, Chudjak, Bačík, Holovič, Madzík)

Dolná Krupá – Hrnčiarovce 1:0 (0:0)
Góly: 90. Studený
DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – M. Gažo, Šnajder, R. Gažo, MichalGaražia, N. Hrčka, Hetteš, Peško, Selnekovič, D. Hrčka, Horváth (Kucman, Sládeček, Martin Garažia, Studený, Bohunický)
HRNČIAROVCE: Šutta – Vnuk, Sedlický, Zolvík, Kralovič, Kankara, Kriška, Jedinák, Skýpala, Kobza, Kurinec (Vozár, Serbák, Pavlovič, Púchly)