Kollárovu ulicu uzavrú, polícia chystá na derby Spartak - Slovan opatrenia

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/31604-kollarovu-ulicu-uzavru-policia-chysta-na-derby-spartak--slovan-opatrenia/kollarovu-ulicu-uzavru-policia-chysta-na-derby-spartak--slovan-opatrenia/

Policajné opatrenia budú prebiehať v Trnave počas celej nedele.

Ilustračné foto: Pavol Machovič

 

Polícia sa intenzívne pripravuje na zápas medzi futbalovými klubmi Spartak Trnava a Slovan Bratislava, ktorý sa uskutoční v nedeľu 17. októbra so začiatkom o 17:00.

 

Zápas odvekých rivalov z čela tabuľky Fortuna ligy je označený ako rizikový.

 

Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, na zabezpečenie verejného poriadku vyčlenil veliteľ opatrení v uliciach mesta Trnava niekoľko desiatok policajtov najmä zo služieb poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície.

 

Pripravené zasiahnuť budú aj špeciálne útvary, policajti z odboru kynológie a hypológie s koňmi a v zálohe bude pripravené aj vodné delo.

 

Aby polícia zabezpečila verejný poriadok, musí predbežne od 15:00 a po skončení zápasu približne o 19:00 uzatvoriť Kollárovu ulicu.

 

Obyvateľom Podjavorinskej ulice bude umožnený vjazd mimo Kollárovej ulice. Bezpečnostné opatrenia a s tým súvisiace dopravné obmedzenia budú prispôsobené aktuálnej operatívnej situácii a čas uzavretia sa preto môže zmeniť.

 

„Zároveň upozorňujeme návštevníkov futbalového zápasu, že do priestorov štadióna bude zo strany organizátora prebiehať kontrola pandemických opatrení a zápas bude riešený v tzv. režime OTP. Fanúšikov a návštevníkov futbalového stretnutia žiadame, aby sa podľa možností vyhli nešportovému správaniu, nevyvolávali zbytočné provokácie, aby polícia nemusela zasahovať,“ dodala Linkešová.

 

Na Štadióne Antona Malatinského v Trnave je pre protipandemické opatrenia povolená 50-percentná obsadenosť celkovej kapacity, na tribúnach tak môže byť približne 9-tisíc divákov.

 

Vstupenky už sú vypredané.

SITA

prispievatelia | 15.10.2021 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk