Spartak nepremenil penaltu, zo zápasu s Liptovským Mikulášom ale vezie tri body

Andeli potvrdili výbornú defenzívnu činnosť, opäť neinkasovali a po výhre 2:0 sa v tabuľke vzdialili svojím prenasledovateľom.

Radosť spartakovcov po prvom góle. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak začal v Poprade, kde hráva domáce zápasy Liptovský Mikuláš, aktívne a už v tretej minúte išiel do vedenia. Cabral po prihrávke od Ristovskeho prešiel v šestnástke cez Staša aj Voška a strelou zo sedem metrov otvoril skóre.

Ďalšiu príležitosť mal v 18. minúte Bamidele, z prvej zakončoval vedľa bránky.

Potom prvýkrát pohrozili aj domáci. Akciu potiahli po pravej strane, Gerát dostal spätnú prihrávku, zakončoval z prvej asi z desať metrov, ale Takáč bol na svojom mieste a Trnavčanov podržal.

Po prihrávke za obranu sa dostal do dobrej šance Laura, ani on však trnavského gólmana neprekonal.

V závere prvého dejstva si ešte andeli vypracovali dve strelecké príležitosti. Bukata mieril vysoko nad a Ristovski z otočky vedľa bránky.

Druhé dejstvo otvorila šanca Staša, po jeho nedôraznej strele ale nemal problém dobre postavený Takáč.

Trnava odpovedala strelou Griča, stredopoliar Spartaka zo šestnástky len tesne minul cieľ.

Červeno-čierni mohli zvýšiť svoje vedenie v 64. minúte, lenže Ristovski nepremenil penaltu nariadenú za faul Hranáča na Škrtela.
Rozhodca Očenáš rozhodol o jedenástke po vstupe videorozhodcu, domácemu stopérovi navyše udelil červenú kartu.

Ristovski napokon pridal svoj siedmy gól v sezóne. Výborným pasom ho medzi dvojicou stopérou našiel Grič, severomacedónsky útočník si loptu prebral do pohybu a tesne pred vybiehajúcim Lukschom loptu usmernil do siete – 0:2.

Trnavčania definitívne ovládli zápas a mohli zvýšiť vedenie, Boateng však hlavičkou na prvej tyči mieril nepresne.

Ghanský útočník v nadstavenom čase dopravil loptu do siete, gól však pre tesný ofsajd neplatil. V samom závere mal africký futbalista ešte jednu šancu, ale tretí gól Trnavy už nepridal.

Spartak v tabuľke odskočil tretiemu Ružomberku už na osem bodov a zostáva v trojbodovom závese za prvým Slovanom.

Vo Fortuna lige nasleduje reprezentančná prestávka, po nej sa andeli predstavia na ihrisku Zlatých Moraviec.

Fortuna liga – 14. kolo:

Liptovský Mikuláš – Spartak Trnava 0:2 (0:1)
Góly: 3. Cabral, 73. Ristovski
ŽK: Václavík - Boateng
ČK: 64. Hranáč (Liptovský Mikuláš)
Rozhodovali: Očenáš – Hancko, Bednár
Diváci: 100 (maximálna povolená kapacita pre pandemické opatrenia)
LIP. MIKULÁŠ: Luksch – A. Krčík, Hranáč, D. Krčík, Voško, Pinte – Laura (76. Švec), Gerát, Václavík (76. Káčerík), Staš - R. Bartoš. Tréner: Petruš
SPARTAK: Takáč – Čurma (80. Koštrna), Škrtel, Kóša, Trajkovski – Savvidis – Cabral (76. Iván), Grič, Bukata (76. Vlasko), Bamidele Yusuf (76. Jones) – Ristovski (74. Boateng). Tréner: Gašparík.

Hlasy trénerov (zdrov TV Dajto):

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: „Mali sme iný scenár, chceli sme dlhšie držať nerozhodný výsledok a prípadne streliť gól. Prvý polčas ešte znesie kritériá, v druhom prišla penalta, vylúčenie a bolo po futbale. Samozrejme, Spartak bol vzadu pevný, družina okolo Maťa Škrtela hrala takmer bezchybne. V prvom polčase sme mali jednu šancu, v druhom okrem jedného zakončenia žiadnu.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Veľmi nám pomohol rýchly gól, poučili sme sa zo zápasov, keď tu silné tímy prehrali. Bolo vidno, že dianie na ihrisku sme kontrolovali, snažili sme sa byť aktívni, mali sme aj ďalšie šance. Milan Ristovski už potreboval gól, preto išiel na penaltu. Hráči si určia sami, kto ide kopať. Nepremenil, stane sa aj to. Potom ale dal gól. Bodaj by nám víťazná séria, čo najdlhšie vydržala, ide nám to doma aj vonku, držíme sa Slovanu a budeme sa snažiť im to, čo najviac sťažiť v lige.“