Liga v sedmičkovom ragby sa začína v sobotu v Chtelnici

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/3188-liga-v-sedmickovom-ragby-sa-zacina-v-sobotu-v-chtelnici/liga-v-sedmickovom-ragby-sa-zacina-v-sobotu-v-chtelnici/

Zdatní chlapi si to rozdajú na ihrisku v Chtelnici. Prvé kolo majstrovstiev Slovenska v sedmičkovom ragby sa uskutoční v sobotu od 10. h na tamojšom futbalovom štadióne. RC Spartak sa pokúsi získať prvé body.

Trnavčanov čaká ostrý vstup do súťaže. Foto: Lukáš Grinaj

 

V novej sezóne štartuje o jeden tím naviac, k stabilným účastníkom (Slovan Bratislava, RK Bratislava, RC Spartak Trnava, Ravens Košice a Bardejov) pribudol tím Cassovia Košice. „Chceme obhájiť minimálne tretiu priečku a pokúsime sa predstihnúť v tabuľke RK Bratislava,“ uviedol hrajúci tréner Peter Bolla. „Veríme, že náš šport osloví aj ďalších, pritiahneme do klubu opäť nových hráčov a nabudíme aj sponzorov,“ pridal želanie do novej sezóny prezident klubu František Čapkovič.
Úvodné kolo bude pre červeno-čiernych trochu problematické, po zranení ešte nie sú doliečení F. Čapkovič i P. Bolla. Otáznik visí nad štartom francúzskej opory Javierom Vanderbekenom a Ondrejom Vicenom. Prvý menovaný má dlhší tréningový výpadok pre pobyt v cudzine, druhý odchádza za štúdiom do Brna.
Spartakovci sa cez letnú prestávku zúčastnili na 10. ročníku medzinárodného podujatia Prague Beach Rugby. Na plážovom turnaji štartovali pod hlavičkou RB Warriors a obsadili konečné ôsme miesto, čo je pri počte šestnásť družstiev solídny výkon.
Trnavčania počas uplynulých týždňov zintenzívnili už tak dobre fungujúcu spoluprácu so Zlínom. Za A-mužstvo moravského tímu budú nastupovať v novej sezóne štyria hráči trnavského kolektívu - Peter Bolla, Ladislav Čapkovič, Boris Gregorovič a Ľuboš Kvetan. Posily vyšle RC Spartak aj do juniorského tímu Zlína, kde dostanú príležitosť Matej Minárik, Juraj Koval, Ján Székely, Dominik Ušák a Lukáš Koštial. „Skúsenosti, aké naši hráči získajú v českej lige budú veľkým prínosom pre náš tím,“ uviedol Bolla.
Trojica P. Bolla, F. Čapkovič a M. Minárik sa v posledných dňoch zúčastnila na trénerskom kurze. „Školil nás Angličan, zameral sa na základné princípy taktiky sedmičkového ragby, štýly hry a pravidlá,“ pochvaľoval si Čapkovič.
Mimochodom, v ragbyovej únii silnejú myšlienky o vytvorení ligy v pätnástkovom ragby. Táto myšlienka by však mohla nabrať reálne kontúry podľa optimistických predpokladov najskôr na budúci rok. 

Ján Král | 9.9.2011 | Ragby | https://www.trnavskyhlas.sk