Do Trnavy mieri silné sneženie, môže narušiť aj piatkový zápas Spartaka

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 27.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/31915-do-trnavy-mieri-silne-snezenie-moze-narusit-aj-piatkovy-zapas-spartaka/do-trnavy-mieri-silne-snezenie-moze-narusit-aj-piatkovy-zapas-spartaka/

Na futbalovom štadióne je spustené vyhrievanie trávnika, otázne je, či dokáže roztopiť všetok sneh, ktorý napadne.

Spartak má v piatok nastúpiť doma proti Michalovciam. Bude to možné? Foto: Lukáš Grinaj

 

Trnavu zasiahne vo štvrtok silné sneženie. Podľa predpovede meteorológov to vyzerá na poriadnu nádielku. Očakávajú, že v meste a okolí napadne približne 20 centimetrov snehu!


"Už v druhej polovici noci začne snežiť, v priebehu dopoludnia už aj výdatne. Mohlo by napadnúť rekordné množstvo snehu, ktoré sme tu na západe už dlhé roky nemali - až okolo 20 cm a možno aj viac," píšu autori správy na facebookovej stránke Meteorologická stanica Suchá nad Parnou.


Meteorologická stanica Špačince na sociálnej sieti uvádza, že na základe modelov by mohlo v trnavskom regióne nasnežiť dokonca až do 30 centimetrov.


Ak sa predpovede naplnia, možno očakávať na cestách komplikovanú dopravnú situáciu. Ovplyvní to zároveň aj ďalšie sféry života.

 

Futbalisti trnavského Spartaka majú už v piatok hrať domáci ligový zápas s Michalovcami. Otázne však je, či to bude pre snehovú pokrývku vôbec možné.


"Vyhrievanie ihriska sme spustili už v priebehu novembra. Ak napadne päť až desať centimetrov, systém bude schopný sneh roztopiť. Z našej strany robíme maximum, aby sa zápas odohral. Nie sme však silnejší ako príroda. Ak napadnú desiatky centimetrov snehu, môže to zápas ohroziť," povedal športovo-technický riaditeľ City Areny Branislav Kriška.


Ťažké mechanizmy na trávnik štadióna nechcú vpúšťať, aby sa hracia plocha, ktorú využíva aj slovenská futbalová reprezentácia, nezničila.


Na ihrisku sú aktuálne natiahnuté termoplachty, vďaka ktorým sa zadržuje teplo z vyhrievacieho systému. Týmto spôsobom dokážu zvýšiť teplotu pri trávnatej ploche približne o šesť stupňov celzia. 


Spartak má na štvrtkové predpoludnie naplánovaný na štadióne predzápasový tréning. Je však možné, že v nadväznosti na poveternostné podmienky príde k jeho preloženiu na iné miesto.


Výkop duelu Spartak Trnava – Michalovce je stanovený na piatok 10. decembra o 17:00. Priamy prenos pripravuje televízia Novasport 1. 


Situácia sa ešte môže dovtedy vyvinúť rôznym spôsobom, zrejme však budú o spôsobilosti ihriska na zápas rozhodovať delegované osoby priamo pred duelom.

Ján Král | 8.12.2021 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk