Spartak odohrá v januári dva turnaje, čaká ho aj medzinárodná konfrontácia

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 21.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/31958-spartak-odohra-v-januari-dva-turnaje-caka-ho-aj-medzinarodna-konfrontacia/spartak-odohra-v-januari-dva-turnaje-caka-ho-aj-medzinarodna-konfrontacia/

V rámci Zimnej Tipsport ligy sa stretne trnavský klub so slovenskými súpermi, na Malte si zmeria sily s troma zahraničnými celkami.

Na spartakovcov čaká v Tipsort lige aj súper zo Zlatých Moraviec. Foto: Lukáš Grinaj

 

Na Spartak Trnava čaká ešte záverečné tohtoročné kolo domácej ligovej súťaže, keď v sobotu o 15:00 nastúpi na Štadióne Antona Malatinského proti Seredi. Úradne budú andeli hosťami, keďže ŠKF využíva trnavský štadión v tejto sezóne ako svoj domovský.


Následne sa hráči rozpŕchnu na dovolenky a opäť sa stretnú v januári. V rámci prípravy na jarnú časť absolvujú aj dva turnaje, ktoré zastrešuje ich reklamný partner Tipsport.


Už 10. januára vstúpia do Zimnej Tipsport ligy. V skupine E, ktorá sa celá odohrá na umelej tráve v Senci, budú postupne čeliť Senici (10.1.), Skalici (12.1.) a Zlatým Moravciam (15.1.).


Ide už o 25. ročník podujatia. Prihlásilo sa dvadsať družstiev (15 z Českej republiky a 5 zo Slovenska), ktoré sú rozdelené do piatich skupín. 


V A-skupine si zmerajú sily pražské celky Dukla, Sparta, Bohemians 1905 a Jablonec. V B-skupine na seba narazia Mladá Boleslav, Teplice, Varndsorf a Táborsko, v „céčku“ Ostrava, Karviná, Pardubice a Prostějov.

 

D-skupinu tvoria Brno, Olomouc, Vyškov a slovenský Trenčín.


V pravidlách turnaja je umožnené prestriedať počas zápasu sedem hráčov, tréneri tak budú môcť zapojiť do hry veľkú časť kádra.


Celkové poradie určia na základe výsledkov a bodových ziskov v skupinách.

 

Ďalšími pomocnými kritériami pri rovnosti bodov sú gólový rozdiel, väčší počet strelených gólov, vzájomné stretnutia – ak sa uskutočnilo a ak ani v tomto prípade nebude možné určiť poradie, nasledovať bude losovanie.


Zápasy bude vysielať v priamom prenose O2 TV Sport, v prípade Trnavy sú avizované priame prenosy z duelov so Senicou a Skalicou.


Zaujímavé sú aj finančné odmeny za umiestnenie. Tipsport rozdelí medzi účastníkov dokopy milión českých korún.

 

Víťaz získa 200-tisíc (približne 7894 eur), druhý 150-tisíc (cca 5920 eur), tretí 120-tisíc (cca 4736 eur), štvrtý (zhruba 3947 eur) a piaty 80-tisíc (cca 3157 eur).

 

Finančnú odmenu dostane prvých 15 tímov (sumy sú odstupňované), pre celkového víťaza je pripravený aj putovný pohár.

 

Program Zimnej Tipsport ligy

Pondelok 10.1. o 10:30: Spartak Trnava - FK Senica (O2 TV Sport)
Streda 12.1. o 10:30: MFK Skalica - Spartak Trnava (O2 TV Sport)
Sobota 15.1. o 13:00: Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce

 

 

Na Malte s troma zahraničnými súpermi

Po Zimnej Tipsport lige spartakovci odcestujú na Maltu, kde sa od 16. do 25. januára uskutoční Tipsport Malta Cup.

 

Okrem andelov sa na turnaji predstaví český prvoligový tím SK Sigma Olomouc, úradujúci víťaz Tipsport Malta Cupu 2021 WGS Tirol Wattens a dánsky AAB Aalborg FC.


Turnaj prvýkrát odohrajú tímy hneď zo štyroch najvyšších európskych ligových súťaží. Ďalšou novinkou bude hrací systém turnaja. 

 

Usporiadatelia vypočuli priania účastníkov a zimné sústredenie o niekoľko dní posunuli tak, aby si zúčastnené tímy mohli okrem tréningov vyskúšať aj prax v podobe troch turnajových zápasov.

 

Ján Král | 15.12.2021 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk