Najlepším tímom roka je trnavský Spartak! Andeli získali viac bodov ako Slovan

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 21.9.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/31994-najlepsim-timom-roka-je-trnavsky-spartak-andeli-ziskali-viac-bodov-ako-slovan/najlepsim-timom-roka-je-trnavsky-spartak-andeli-ziskali-viac-bodov-ako-slovan/

Vo všetkých dueloch viedol Trnavu tréner Michal Gašparík.

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

 

Ak by sa udeľoval ligový titul za kalendárny rok, futbalisti trnavského Spartaka by boli majstrami najvyššej slovenskej súťaže!

 

Červeno-čierni totiž získali za rok 2021 spolu 74 bodov. Je to o jeden viac ako ich najväčší konkurent bratislavský Slovan.


Andeli sa stali mužstvom jari, keď získali v pätnástich dueloch 32 bodov. Pre zbabranú predošlú jeseň, v ktorej viedli Trnavu tréneri Šarmír a po ňom Hrnčár, to napokon v konečnej tabuľke stačilo "len" na tretie miesto.


Jesennú časť aktuálnej sezóny mali Trnavčania tiež výbornú. Z devätnástich duelov dosiahli 42 bodov. Aj to im ešte štatistiky kazí nedohrané a následne skontumované derby so Slovanom. V prípade víťazstva by teraz viedli tabuľku Fortuna ligy...


Spartak zdobila výborná defenzívna činnosť tímu, až v dvadsiatich z 34 stretnutí andeli neinkasovali.

 

Dvakrát si udržal čisté konto Dobrivoj Rusov (do zranenia odchytal šesť zápasov), sedemnásť núl vychytal Dominik Takáč (v bránke stál v 26 zápasoch) a jednu Ľuboš Kamenár (na konte má dva ligové duely).


Mužstvo viedol celý rok tréner Michal Gašparík mladší. Mančaft prebral v januári. Prišlo k určitým zmenám v kádri, úprave futbalovej filozofie, veci si sadli a prejavilo sa to na výsledkoch. 


Už v jarnej časti dosiahol priemer 2,13 získaného bodu na zápas, na jeseň tento údaj ešte vylepšil na 2,21.


Mužstvo má pod jeho taktovkou jasný rukopis, vychádza z kvalitnej defenzívy, zároveň dokáže útočiť do otvorenej ale i postavenej obrany súpera. 


Andeli majú jasný systém, ktorý ale dokážu v prípade potreby upraviť vzhľadom na vývoj zápasu alebo charakteristiky súpera. 


Od vedenia klubu dostal Gašparík kompetencie rozhodovať o športovej stránke, zásadné slovo má aj pri prestupoch.


Z pohľadu štatistík by si zaslúžil titul tréner roka, keďže napr. kormidelník Slovana Vladimír Weiss, ktorý je aktuálne spájaný s postom reprezentačného trénera, prišiel k belasým až v máji.


Latku si nastavil trnavský kouč a vôbec celé mužstvo Spartaka v roku 2021 skutočne vysoko.

 

Gašparíkova bilancia

Spartak na jar

15 zápasov - 10 víťazstiev - 2 remízy - 3 prehry, skóre 24:13, 32 bodov
priemer bodov na zápas 2,13

 

Spartak na jeseň
19 zápasov - 13 víťazstiev - 3 remízy - 3 prehry, skóre 28:11, 42 bodov
(v štatistikách je zarátaný kontumačný výsledok z derby 0:3)
priemer bodu na zápas 2,21

 

SPOLU
34 zápasov - 23 výhier - 5 remíz - 6 prehier, skóre 52:24, 74 bodov


 

Ján Král | 21.12.2021 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk