Stopér Spartaka Twardzik prestúpil do Linzu, poslednú výplatu venoval mládeži

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32074-stoper-spartaka-twardzik-prestupil-do-linzu-poslednu-vyplatu-venoval-mladezi/stoper-spartaka-twardzik-prestupil-do-linzu-poslednu-vyplatu-venoval-mladezi/

Andeli budú na stopérsky post hľadať za odchádzajúceho hráča náhradu.

Filip Twardzik. Foto: Lukáš Grinaj

 

Stopér trnavského Spartaka Filip Twardzik (28) prestúpil do zahraničia. Skúsený český obranca sa na tri a pol roka upísal rakúskemu celku LASK Linz.


„LASK patrí k pravidelným pohárovým účastníkom medzinárodných súťaží. Pre mňa ako hráča je to veľká výzva. V klube ma srdečne privítali, veľmi sa teším, že spoznám mužstvo a začnem prípravu,“ povedal pre webovú stránku klubu z Linzu Filip Twardzik.

 

Do Rakúska pricestoval už v utorok, v Linzi úspešne absolvoval zdravotné testy. Zmluvu spečatili kluby v stredu predpoludním, pričom sa dohodli, že nebudú zverejňovať prestupovú čiastku.


"Je nám ľúto, že Filip odchádza z Trnavy, najradšej by sme boli, keby zostal minimálne do leta a pomohol nám dosiahnuť ciele. Pre naše mužstvo bol dôležitý hráč, na druhej strane, vieme, že ponuka, akú dostal, sa v jeho veku neodmieta," povedal prezident Spartaka Trnava Peter Macho.


"Pri minuloročnom príchode do Spartaka uzavrel s klubom dohodu, že v prípade lepšej ponuky mu nebudeme brániť v odchode. Máme ho síce pod zmluvou, nechceli sme však ísť proti jeho rozhodnutiu a brániť mu v presune do popredného klubu z kvalitnejšej súťaže. Neprinieslo by to osoh žiadnej strane."


Ako dodal šéf trnavského klubu, na hráčovi si váži, že sa vzdal posledného platu v prospech mládeže Spartaka.


V podobnom duchu ako Peter Macho sa o odchode Filipa Twardzika vyjadril aj tréner A-tímu Michal Gašparík.


"Pre nás je to obrovská strata. Asi všetkým je jasné, že takýto typ ľavonohého stopéra sa ťažko bude hľadať. Na druhej strane, ak prišla pre Filipa takáto lukratívna ponuka, nechceli sme mu brániť v ďalšej kariére. Preto aj keď vieme, že bude ťažké ho nahradiť, súhlasili sme s jeho prestupom. A samozrejme, budeme sa snažiť nájsť posilu, aby sme mali zdvojené posty. Stále však máme kvalitných stopérov v mužstve, teda Škrtela, Kóšu a Tummu," poznamenal lodivod Spartaka.

 

Ján Král | 12.1.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk