Dobrovoľní hasiči opäť dokázali, že keď treba, vedia pomôcť

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32199-dobrovolni-hasici-opat-dokazali-ze-ked-treba-vedia-pomoct/dobrovolni-hasici-opat-dokazali-ze-ked-treba-vedia-pomoct/

V nedeľu bolo v Trnavskom kraji v teréne až 31 podobných jednotiek dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí.

Zásah dobrovoľných hasičov na ceste medzi Dechticami a Dobrou Vodou. Foto: DHZ Dechtice

 

K dôležitým zložkám záchranného systému patria dobrovoľní hasiči v jednotlivých obciach. Profesionálom dokážu pomôcť pri náročných zásahoch,  zároveň ich odbremenia od výjazdov k menším udalostiam.


Počas silného vetra, ktorý sa v nedeľu valil západným Slovenskom a zanechával za sebou popadané stromy a škody na majetku, sa význam dobrovoľných hasičských zborov obcí ukázal naplno.


Do akcie bolo povolaných až 31 jednotiek z rôznych obcí v Trnavskom kraji. Ako informovala hovorkyňa krajských hasičov Lena Košťálová, z nášho regiónu boli v teréne dobrovoľní hasiči z Borovej, Bučian, Cífera, Dobrej Vody, Dechtíc, Chtelnice, Trstína, Trnavy, Vlčkoviec, Jaslovských Bohuníc a Veľkých Kostolian.


Jednotku z Dechtíc vyslalo operačné stredisko v nedeľu popoludní k spadnutému stromu, ktorý blokoval cestu medzi Dechticami a Dobrou Vodou. Spadnutý strom po približne 15 minútach odstránili, cestu vyčistili a sprejazdnili.

 

Aj toto sú veci, ktoré potvrdzujú, že táto práca si zaslúži uznanie.

 

Len dodávame, že dechtickí hasiči takto pomáhajú už takmer sto rokov.

 

Zásah medzi Dechticami a Dobrou Vodou:

Ján Král | 1.2.2022 | Trnavskými očami | https://www.trnavskyhlas.sk