Rôzne časti Kréty vám môžu ponúknuť odlišný zážitok z tohto ostrova

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32279-rozne-casti-krety-vam-mozu-ponuknut-odlisny-zazitok-z-tohto-ostrova/rozne-casti-krety-vam-mozu-ponuknut-odlisny-zazitok-z-tohto-ostrova/

Grécko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové lokality. Niet sa čomu diviť, už tá časť Grécka, ktorá je na pevnine, je úchvatná a keď k tomu pridáte obrovské množstvo ostrovov, rozhodne si máte z čoho vyberať aj v prípade opakovanej návštevy.

Ilustračné foto: Masson / Shutterstock.com


Lokalitu si vyberajte podľa toho, čo od dovolenky očakávate

A niekedy sa aj jeden ostrov oplatí navštíviť opakovane. To platí napríklad v prípade dovolenky na Kréte. Tá je najväčším gréckym ostrovom, považuje sa za kolísku európskej civilizácie a podľa gréckej mytológie sa na tomto ostrove narodil vládca olympských bohov, Zeus.

 

Zároveň tento ostrov dokáže ponúknuť diametrálne odlišnú dovolenku v závislosti od toho, či navštívite jeho severnú, alebo južnú stranu.

 

Ak zvažujete dovolenku práve na Kréte, je preto dobré vedieť, čo vám jednotlivé strany tohto ostrova môžu ponúknuť, aby ste si vedeli správne vybrať konkrétnu lokalitu, v ktorej strávite svoju dovolenku.

 

 

Sever pre rodiny, juh pre páry

Začnime však netradične tým, čo je rovnaké na celom ostrove. Je to skvelé jedlo. A naviac sú tu ceny podobné ako u nás, tak sa nemusíte báť, že by dovolenka na Kréte bola priveľkým náporom na pánske peňaženky.

 

Ale poďme už na tie odlišnosti.

 

Severná strana ostrova je vhodná pre rodinné dovolenky. Piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora sú ideálne pre rodiny s deťmi.

 

Severné pláže sú aj pokojnejšie, čo sa vetra a vĺn týka, čo taktiež bude vyhovovať rodinám. Sever je rušnejší, čo dáva rodinám množstvo príležitostí na trávenie spoločného času, ale pozor!

 

Je tu aj bohatý nočný život, takže ak máte v noci radšej kľud, vyberajte si ubytovanie niekde „bokom“.

 

A aký je juh? Jedným slovom, romantický. Preto je aj obľúbenejší medzi pármi. Panuje tu oveľa pokojnejšia atmosféra a úchvatná príroda priam láka na dlhé prechádzky.

 

Malebné dedinky naviac skvelo dotvárajú romantickú atmosféru. Ak sa budete chcieť okúpať, musíte počítať s pravdepodobnosťou väčších vĺn. Prípadne je potrebné nájsť si na kúpanie krásne zátoky.

reklamný článok | 14.2.2022 | Tipy na výlet | https://www.trnavskyhlas.sk