Spartak pôjde proti Slovanu so Škrtelom v zostave, Kóša zostáva mimo hry

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32346-spartak-pojde-proti-slovanu-so-skrtelom-v-zostave-kosa-zostava-mimo-hry/spartak-pojde-proti-slovanu-so-skrtelom-v-zostave-kosa-zostava-mimo-hry/

Andelov čaká nabitý program - v sobotu hrajú derby na bratislavskom Slovane a v utorok pohárový duel v Košiciach.

Martin Škrtel už naplno trénuje. Foto: Ján Král

 

Futbalisti trnavského Spartaka vo štvrtok absolvovali tréning na ihrisku v Červeníku. Pod taktovkou Michala Gašparíka pilovali taktické schémy na sobotné derby s bratislavským Slovanom. 


Dobrou správou je, že s tímom sa po zdravotných problémoch s chrbtom už pripravuje Martin Škrtel a podľa Gašparíkových slov nebude chýbať v základnej zostave. "Martin je pripravený," povedal trnavský kouč.

 

Naopak, ani do duelu na Tehelnom poli nezasiahne jeho partner zo stopérskej dvojice Sebastian Kóša.


Mladého trnavského stredného obrancu vyhlásil v týždni Slovenský futbalový zväz v rámci svojho online Gala Grasroots za najlepšieho slovenského hráča do 19 rokov za predošlý rok.

 

Aktuálne Kóšu trápia svalové zranenie, pre ktoré bude ešte približne dva týždne pauzovať.


Mimo hry zostáva aj Kelvin Boateng. Ghanský útočník si priniesol ešte z predošlého pôsobiska zápal lonovej kosti. Bolesti sa mu po záťaži ozývali, magnetická rezonancia ukázala, že problém už treba neodkladne riešiť.

 

Hráč tak je momentálne na klinike v nemeckom Augsburgu, kde podstúpi niekoľkotýždňovú liečbu.


"Liečia ho tam špecialisti, ktorí majú s jeho problémami skúsenosti. Nasledovne by mala pokračovať jeho liečba v domácich podmienkach. Predpokladám, že v závere sezóny s ním budeme môcť počítať. Kedy presne však teraz neviem povedať," uviedol Michal Gašparík.

 

Na tréningu bolo aj veselo. Ammar Ramadan si pobudol počas baga v strede najdlhšie, preto napokon musel absolvovať uličku, v ktorej ho spoluhráči nešetrili. Samozrejme, všetko prebehlo v rámci zábavy. Foto: Ján Král

 


S mužstvom sa pripravuje Samuel Benovič, Ján Vlasko začal po viacerých zdravotných komplikáciách s individuálnou zaberačkou.

 

"Beno ešte čaká na výstupné silové testy, aby sme vedeli, či je komplet pripravený. Potom už pôjde naplno do všetkého na tréningu a postupne začne naskakovať aj do zápasov. Jano začal individuálne behať, absolvuje dvojtýždňový blok, v podstate ako by mal zimnú prípravu, kde sa fyzicky dobre pripraví a potom sa pridá k mužstvu."


Slovan oba jarné zápasy vyhral, hoci v Pohroní prehrával už 0:3. Spartak smolne remizoval 1:1 s Dunajskou Stredou, proti Trenčínu mužstvu duel nevyšiel a body sa delili po bezgólovej remíze.


"Taktické detaily si nechám pre seba. Môžem však povedať, že na belasých platí dobrá organizácia hry a agresivita. V tom sme veľmi silní a dokážeme ich potom potrestať."

 

Michal Gašparík vysvetľuje hráčom taktické pokyny. Foto: Ján Král

 


Spartakovcov sa pred duelom chystajú vyprevadiť emotívnym spôsobom trnavskí fanúšikovia. Na Kollárovej ulici budú podľa informácie zverejnenej na sociálnej sieti pripravení v deň stretnutia o 14:30.


"Bude to pre nás určite vzpruha. Naši priaznivci síce nemôžu ísť na štadión, ale tešíme sa, že nás pôjdu vyprevádzať. Doma sme zápas nemohli dohrať, teraz bude dejiskom súboja Tehelné pole, ale myslím si, že domáce prostredie až tak rozhodovať nebude. Nie je to z pohľadu výsledku až tak podstatné. Dúfam, že nás čaká kvalitný zápas, v ktorom budeme úspešní," doplnil trnavský kouč.


Duel Slovan Bratislava - Spartak Trnava má rovnako ako všetky ostatné zápasy posledného kola základnej časti Fortuna ligy výkop v sobotu 26. februára o 17:00. V priamom prenose stretnutie odvysiela TV Dajto.

 

Už v utorok pohár v Košiciach

Trnavčanov len tri dni po derby na Slovane čaká pohárový duel Slovnaft Cup-u v Košiciach. Andeli nastúpia na východe republiky už v utorok 1. marca o 18:00. 


"Do Košíc pocestujeme už v pondelok. Mali sme pôvodne hrať v stredu, ale presunuli nám to na utorok kvôli televízii. S Košicami je tiež medzi fanúšikmi určitá rivalita, navyše, otvárajú nový štadión, tak hľadisko asi bude poriadne zaplnené. Nič ľahké nás nečaká, aj keď ide o druholigistu," vraví Michal Gašparík.


"Pripravujeme sa na dvojzápas, určité rotácie v zostave zvažujeme. Mančaft teraz nechystáme iba na Slovan, ale celkovo na dvojzápas - teda aj duel s Košicami. Pohár je pre nás rovnako dôležitý ako liga, je to kratšia cesta do Európy a chceli by sme si zahrať finále. Potrebujeme teda podať kvalitný výkon, aby sme postúpili ďalej," dodal.

 

Ján Král | 24.2.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk