Stolný tenis: V Majcichove si pripísala výhru Miriam Gregová

Slovenský pohár mládeže najmladších žiačok odohrali počas tretej februárovej soboty v Majcichove. Tretie kolo Slovenského pohára sezóny 2021/2022 v tejto kategórii usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Dievčatá z domáceho TTC Majcichov. Foto: Jozef Štefunko

Turnaj Slovenského pohára mládeže v kategórii najmladšie žiačky usporiadali Majcichovčania už deviatykrát.

Pri účasti 39 dievčat z celého Slovenska si prvenstvo odniesla hráčka SŠK Poproč a trojka slovenského rebríčka Miriam Gregová, ktorá vo finále zvíťazila nad Vivien Murkovou z ŠKST Bošany.

Bronz získala ďalšia hráčka Bošian – Barbora Rusňáková, a to v súboji s Nelou Kohútovou zo Záhorskej Bystrice. Turnaj odohrali aj štyri dievčatá z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov.

Nela Kopáčiková po jednoznačnom postupe do vyraďovacích bojov obsadila nakoniec 13. miesto, i keď očakávania boli o niečo vyššie.

Ďalšie tri domáce dievčatá, iba vo veku 7 až 9 rokov – Ela Partlová, Marianna Partlová a Rebeka Belavá, absolvovali svoj premiérový turnaj, pričom sa ešte len s aktívnym stolným tenisom zoznamujú.

Aj keď sa im ušlo len delené 28. až 36. miesto, svojím výkonom nesklamali. Z turnaja si najlepšia trojica dievčat okrem pohárov, medailí a diplomov odniesla aj tradičné cukríkové kytice, knižné ceny a poukážky na nákup športového tovaru.

Víťazky si tentoraz z turnaja odniesli aj nádherných plyšových škriatkov.