Sereď dala Spartaku lekciu z efektivity, z minima vyťažila maximum

O víťazstve Serede v Trnave rozhodol jediný gól.

Spartakovec Martin Mikovič v súboji s Andrejom Fábrym. Foto: trnavskyhlas.sk

Trnavskému Spartaku chýbal proti Seredi vykartovaný Škrtel, do zostavy sa však po zranení vrátil Kóša. Na ľavom krídle dostal pred Bamidele Yusufom prednosť Kozak. Sereď nastúpila  v podstate v stabilnom zložení.

V úvode bola aktívnejšia Trnava, tlačila sa do súperovej šestnástky prienikmi i centrami.

Paradoxne, z ničoho nič udrelo na druhej strane. Odkop Savvidisa zachytil v 15. minúte Mičin, pohotovo vypálil spoza šestnástky a Takáč sa po jeho projektile zhruba z dvadsať metrov len márne načahoval.

Vyrovnať mohol Grič, po Kozakovom centri v dobrej pozícii namieril hlavou nad.

Vzápätí zachytil rozohrávku Serede Iván, okamžite prihral Ristovskemu, ktorého strelu bez prípravy Chudý vyrazil.

Po signále z rohového kopu neuspel ani Iván, ktorý trafil bočnú sieť. Rovnaký hráč mal o pár momentov neskôr dobrú príležitosť po priťuknutí od Ristovskeho, lenže cieľ netrafil.

Trnava pokračovala v nápore, hlavou to skúšali Ristovski, strelou Bukata, Gričovo zakončenie v páde Chudý chytil.

Seredi sa podarilo v úvode druhé polčasu hru vyrovnať. Andeli pohrozili po hodine hry, dobrú šancu mal Savvidis, zo vzdušného priestoru gól nedal. Štandardku z výhodnej pozície nevyužil Iván.

Sereď mala veľkú príležitosť v 72. minúte, od Ivána sa lopta odrazila pre Yaoa, ktorému však tutovku zmaril Takáč. Neskôr po rohu nenamieril presne Ljubičič.

Šanca na vyrovnanie sa črtala Bukatovi, no aj jeho technický pokus skončil mimo bránky. Andelom sa už skórovať nepodarilo, aj preto, že v závere zmaril zakončenie Ristovskemu obetavým zákrokom Ljubičič.

Fortuna liga - 1. kolo nadstavby - skupina o titul:

FC Spartak Trnava - ŠKF Sereď 0:1 (0:1)
Góly: 15. Mičin
ŽK: Koštrna - Iglesias, Jureškin, Ljubičič, Popovič
Rozhodovali: Ochotnický - Jánošík, Kuba
Diváci: 1662
SPARTAK: Takáč - Koštrna, Kóša (75. Čurma), Tumma, Mikovič - Savvidis - Iván, Grič (75. Azevedo), Bukata, Kozak (62. Bamidele Yusuf) - Ristovski. Tréner: Gašparík.
SEREĎ: Chudý - Todoroski (90. Tahrič), Ljubičič, Šulek, Jureškin - Iglesias (81. Popovič), Mičin - A. Fábry (62. Radič), Haša (90. Osmanovič), Košťál (46. Yao) - Morong. Tréner: J. Jarábek.

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Začína sa bitka o titul, hrá sa o tridsať bodov. Po dobrom taktickom výkone sme dnes vyhrali 1:0 a ideme ďalej."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Pre nás bolo kruté, že sme hneď z prvej strely dostali gól, dovtedy Sereď takmer nebola na našej polovičke. Nemali sme problém  prejsť cez obranný val súpera, problém bola finalizácia akcií. To nás sprevádzalo celý zápas. Nejaké šance sme si vytvorili, mali sme tam veľa centrovaných lôpt, ale chýbala nám presnosť a efektivita v zakončení. Napriek tomu, že sme využili všetkých ofenzívnych hráčov, ktorých v tíme máme, nedokázali sa presadiť a vložiť do toho svoje ja, že by spravili niečo navyše. V  poli sme hrali, ale zápas sa rozhoduje v šestnástkach a tam sme neboli presní a efektívni."