Baroš chce dopravu v Trnave riešiť zmenami v MHD, zaviedol by aj linku do centra

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 18.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32434-baros-chce-dopravu-v-trnave-riesit-zmenami-v-mhd-zaviedol-by-aj-linku-do-centra/baros-chce-dopravu-v-trnave-riesit-zmenami-v-mhd-zaviedol-by-aj-linku-do-centra/

Barošov tím navrhuje zredukovanie počtu liniek mestskej dopravy, ale aj jej čiastočný návrat do úplného centra mesta.

Do tímu Branislava Baroša pribudol bývalý dlhoročný náčelník mestskej polície Igor Keleši (v strede), či niekdajší brankár Spartaka Matej Strapák (vpravo). Foto: Pavol Machovič

 

Za najväčší problém Trnavy považujú obyvatelia mesta podľa kandidáta na primátora a lídra občianskeho združenia Trnava pre každého Branislava Baroša dopravu.

 

Vyplynulo to z prieskumu, ktorý si dalo združenie urobiť. Riešením by podľa neho mohli byť rázne zmeny vo fungovaní mestskej dopravy, ktorá by mala byť efektívnejšia, ekonomickejšia a ekologickejšia.


„Navrhujeme zredukovať súčasný počet autobusových liniek približne na polovicu. Komplex mestskej hromadnej dopravy v štýle „nastúp - vystúp“ bez zdržania zabezpečí prepravu z jednej strany mesta na druhú s maximálnym časom do 30 minút,“ povedal Branislav Baroš na stretnutí s novinármi.

 

Združenie otvorilo tému zavedenia hlavnej linky, ktorá by v pravidelných intervaloch krúžila okolo centrálnej mestskej zóny, na ňu by nadväzovali linky z jednotlivých mestských častí.

 

Od nájdenia vhodného modelu fungovania mestskej hromadnej dopravy si Baroš sľubuje zníženie počtu osobných áut, ktoré na frekventovaných trasách stoja v zápchach.


Združenie Trnava pre každého má tiež ambíciu čiastočne vrátiť mestskú dopravu do centra mesta, kde by mohli vzniknúť dve – tri autobusové zastávky.

 

Autobus by podľa architekta Róberta Suchého z tohto združenia mohol do historického centra zachádzať z Rybníkovej cez Hornopotočnú ulicu.


Branislav Baroš sa vyjadril aj k ohlásenej kandidatúre Zuzany Bošnákovej z KDH. Predpokladá, že do konca leta sa v Trnave vytvorí platforma, z ktorej vzíde len jeden kandidát, ktorý by bol alternatívou k terajšiemu primátorovi Petrovi Bročkovi.


Kandidatúru na post primátora Trnavy okrem Branislava Baroša ohlásil advokát Marián Galbavý, Zuzana Bošnáková a záujem zotrvať v kresle primátora potvrdil aj Peter Bročka.

 

SITA

prispievatelia | 10.3.2022 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk