Infarktový záver! Spartak vydoloval remízu v Dunajskej Strede v nadstavenom čase

Spartak bol v dueli aktívnejším tímom, do siete však trafil až v nadstavenom čase.

Trnavu spasil gólom v nadstavenom čase Ristovski. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Michal Gašparík musel v dueli s Dunajskou Stredou riešiť zloženie stopérskej dvojice. Pre zdravotné problémy nie sú k dispozícii Škrtel ani Kóša, veľa Tummu tak v strede obrany nastúpil Čurma.

Na ľavé krídlo sa vrátil Bamidele, na pravom dostal pred Ivánom príležitosť Azevedo.

Fit ešte nie sú Boateng, Benovič ani Vlasko.

Andeli vstúpili do zápasu aktívne, zavreli domácich na ich polovici a v podstate takmer celý prvý polčas mali výraznú prevahu.

V 6. minúte zamestnal brankára Ferreiru prvýkrát strelou k tyči Bamidele.

DAC sa dostával dopredu sporadicky, Takáča prinútil v prvej polhodine k zákroku iba Krstovič strelou spoza šestnástky.
Blízko ku gólu bol po rohovom kope Čurma, na prvej tyči však netrafil loptu akoby chcel.

Futbalový moment vymyslel v 21. minúte Bamidele, ktorý videl, že mu na šestnástku nabieha Grič, prihral mu, trnavský stredopoliar sa z prvej oprel do lopty, trafil však nepresne.

Spoza šestnástky nenamieril presne ani Mikovič po rohovom kope.

V 37. minúte predviedol Spartak rýchly brejk, po Bukatovej prihrávke pálil do obrancu Koštrna, následne sa dostal k strele Bamidele, ani on však neuspel.

Platilo nedáš - dostaneš. Po Andrezinhovom centri prehlavičkoval Tummu Krstovič a na päťke nepokrytý Balogh zasunul loptu do siete - 1:0.

Vyrovnať mohol Bukata, jeho ranu bez prípravy Ferreira vyrazil.

Trnavský tréner Gašparík cez polčas urobil taktickú zmenu. Mikoviča nahradil Ramadan, mužstvo prešlo na rozostavenie s troma stopérmi, Azevedo sa posunul vyššie na pozíciu voľného hráča, Koštrna išiel na kraj stredovej formácie a Grič do obrany.

Trnavčania pokračovali v búšení do žlto-modrých, výraznú šancu mal však po brejku Krstovič, Takáč ale ukázal svoje kvality a jeho zakončenie zneškodnil.

Na opačnej strane sa neujala jedovka Griča. Trnavčania tak opäť siahli k striedaniam, Olejník nahradil Azeveda a Iván zaujal pozíciu Koštrnu.

V 68. minúte skvele vysunul Iván do šestnástky Ramadana, sýrsky legionár lenže v tutovke zoči-voči Ferreirovi neuspel.

Spartak išiel za vyrovnaním a dočkal sa v nadstavenom času. Domáci zbabrali brejk, následne si loptu zobral Kozak, cez Ramadana sa útok dostal na pravú stranu, odkiaľ Iván centrom na zadnú žrď našiel Bukatu, ten ešte prihral pred bránku Ristovskemu, ktorý upratal loptu do odkrytej bránky - 1:1.

Viac sa už v zápase nestalo. Spartak sa vďaka remíze vrátil na druhé miesto tabuľky a udržal si deväťbodový odstup od Dunajskej Stredy.

Fortuna liga - nadstavbová časť - skupina o titul - 2. kolo:

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:1 (1:0)
Góly: 38. Balogh - 90+. Ristovski
ŽK: Balogh, Andrezinho, Verlinden, Pinto, Andzouana - Koštrna, Bamidele, Grič
Rozhodovali: Ziemba - Hancko, Poláček
Diváci: 4668
DAC: Ferreira - Pinto, Kružliak, Muhamedbegovič, Davis - Nebyla (78. Bögi), Njie - Balogh (59. Sharani Zuberu, 78. Andzouana), Andrezinho, Verlinden (69. Ciganiks) - Krstovič. Tréner: Janeiro.
SPARTAK: Takáč - Koštrna (62. Iván), Čurma, Tumma, Mikovič (46. Ramadan) - Savvidis - Azevedo (62. Olejník), Grič, Bukata, Bamidele Yusuf (75. Kozak) - Ristovski. Tréner: Gašparík.

Hlasy aktérov:
Martin Bukata, stredopoliar Spartaka:
"Konečne prišiel center, ktorý trafil nášho hráča, tešíme sa z bodu. Je to zlatá remíza, DAC dobre bránil, ťažko sa dostávalo do ich obrany, vo finálnej fáze nám to v poslednom čase nejde. Zlatý bod." (TV Dajto)

Joao Janeiro (Dunajská Streda): „Som veľmi smutný za mojich hráčov, ktorí sedia zronení v šatni, lebo veľmi tvrdo bojovali. Taký je futbal, chýbalo možno päť sekúnd. Musíme sa z toho poučiť. Pracujete sedem dní a potom inkasujete v poslednej sekunde, sme veľmi smutní.“

Michal Gašparík (Trnava): „Veľmi ma teší, že sme dali gól, hoci v poslednej minúte, ale bolo to vyústenie našej dominancie počas celého zápasu. Dokázali sme dostať Dunajskú Stredu do hlbokého bloku a nútili ich brániť sa celý zápas. Mali sme vyše dvadsať striel, ale nedokázali sme sa presadiť v koncovke a z ojedinelého útoku sme inkasovali. Som rád, že sme verili do poslednej minúty a môže to byť odrazový mostík do ďalších zápasov.“