Futbalová glosa: Dve veže a mladá motorová myš dali v Bohdanovciach zabrať

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Tentoraz písal o zápase Bohdanovce - Hrnčiarovce 2:0 (1:0).

Milí priatelia,
tak nám vypukla sezóna pani Mullerová. Ako Švejk sme teda namazali kolená opodeldokem a vyrazili na Bohdanovce.

Vekový priemer 35 rokov je skôr výhodou v autobuse, že nás pustia si skôr sadnúť, a aj to nám to zrazilo pár dvadsiatnikov.

Napriek tomu sme dorazili s ambíciou zisku aspoň jedného bodu, ak už nie všetkých troch.

Od úvodu sa bohdanovskí mladíci snažili sa do nás zakusnúť, ale vďaka tomu, že sme v obrane príliš nešpekulovali, tak sme domácich dokázali držať na dištanc.

Úvodný pokus o nápor sme ustáli, hra sa obyčajne prelievala v strede poľa. Pár šancí sme však Bohdanovčanom dovolili, najväčšiu mal v 15.minúte po signále z priameho kopu po dvojitej hlavičke do tyčky Sanny, na našu smolu však ďaľšiu šancu už využili.

Po Palšovom priamom kope vyškriabal strelu Majo len do brvna, dvaja naši sa nedokázali dohodnúť, kto ju z pred bránkovej čiary odkopne, čo využil dobiehajúci Sanny a do prázdnej brány otvoril skóre zápasu - 18. minúta a 1:0.

Trochu deprimujúci moment, ale v našom veku máme takých udalostí už toľko, že to vieme zvládať. To nebolo nič v porovnaní s tým, keď sme zažili vymierať dinosaury.

Obraz hry sa nezmenil, naďalej to bol skôr taktický súboj v strede poľa, v obrane domácich kraľovali vysokí stopéri, ktorí tam čneli, jak keď v Pánovi prsteňov vstupovali do mesta tam tie veže, čo stáli.

Aj napriek tomu sa nám zadarili aspoň náznaky šancí, teda ak by reagovali Jeďo a Andy Q. rýchlejšie, nakoľko Kopo v bráne domácich, nebol v bráne domácich, ale vybehnutý.

Tak mohol stačiť šikovný lob zhruba z 25 metrov a mohlo byť vyrovanné.

Polčas.

Nie zlé, mali sme ešte 45 minút na otočenie výsledku, domáci síce zvýšili obrátky a preskupili aj útočné sily, mne tam napríklad hodili takého mladíka, čo tam behal jak motorová myš.

Tak si ma Marcelinho párkrát slovne vychutnal, že mi zbehol za chrbát, tak ale mladého som nedobehol, abych mu zvázal šnúrky na kopačkách spolu.

Stále sme však držali jednogólové manko a verili, že jeden - dva naše útoky sa môžu skončiť úspešne.

Jeden z nich takmer vyšiel, keď Sedlo našiel hĺbkovou prihrávkou zo stredu nabiehajúceho Paťkolá, ten však do strely nedal dostatok razancie a tak z dobrej pozície nenarobil domácemu gólmanovi väčšie problémy.

Hlavne, že na tréningu ide malé brány potrhať.

Domáci síce hrozili po centrovaných loptách, kedy sa dve veže presúvali až do našej šestnástky, nebezpečenstvo sa nám však darilo spoľahlivo zažehnávať.

Takticky sme vystriedali oboch hráčov na striedanie v 84. minúte a v momente, ako som otváral iontový nápoj sme inkasovali znova.

Marcelinho prihrávku smerujúcu na hráča v ofsajde nechtiac usmernil do vlastnej brány.

85. minúta 2:0.

Rovnakým výsledkom na našu smolu zápas aj skončil.

Takže z pásma ohrozenia sme sa nepohli, pozitívom je, že na budúci rok budeme hrať o postup. Ideálne v tejto lige.