Spartakovec Bolaji pred derby: 10-tisícovú kulisu som ešte ako hráč nezažil

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32573-spartakovec-bolaji-pred-derby-10-tisicovu-kulisu-som-este-ako-hrac-nezazil/spartakovec-bolaji-pred-derby-10-tisicovu-kulisu-som-este-ako-hrac-nezazil/

Zimná posila andelov verí, že Trnavčania sú schopní v nedeľnom derby bratislavský Slovan zdolať.

Kazeem Bolaji na tréningu. Atakuje ho Roman Procházka (vpravo), súboj sleduje Matej Čurma (vľavo). Foto: Ján Král

 

Zžíva sa s tímom, od trénera postupne začína dostávať príležitosti v súťažných dueloch. Zimná akvizícia trnavského Spartaka Kazeem Bolaji absolvovala pred reprezentačnou prestávkou prvý ligový štart v červeno-čiernom drese.

 

I vďaka jeho výkonu napokon andeli udržali čisté konto a uhrali na Liptove remízu, vďaka ktorej si udržali druhé miesto a odstup od svojho tabuľkového prenasledovateľa.


„Bol to intenzívny a fyzický zápas. V druhom polčase sme začali hrať lepšie. Myslím, že som odohral pomerne dobrý zápas. Vážim si, že som nastúpil v základnej zostave, je mi však jasné, že musím na sebe ešte pracovať, aby som sa stal pevnou súčasťou tímu,“ hovorí stále len 19-ročný krajný obranca schopný hrať aj na vyššej pozícii.


V Ružomberku nastúpili andeli s troma stopérmi, v rozostavení 3-4-2-1, kraje obhospodarovali napravo Koštrna a naľavo práve Bolaji. Obaja mali na starosti v podstate celú vertikálu.


„V Estónsku som hrával ako ľavý bek alebo krídelník, takže na tejto pozícii som sa cítil dobre.“


Pochádza z Nigérie, na Slovensko však prišiel z estónskeho klubu JK Viljandi a počas zimnej prestávky presvedčil o svojich kvalitách. Tréner Michal Gašparík o ňom hovorí ako o budúcnosti klubu.


Zatiaľ však nastúpil len v dvoch pohárových dueloch v Košiciach a Žiline, až nedoliečené zranenie Martina Mikoviča ho pustilo na pľac od úvode aj v lige v Ružomberku.


„Samozrejme, chcem hrávať častejšie a pomôcť mužstvu priamo na ihrisku. Budem však čakať na svoju šancu.“


Už v nedeľu 3. apríla o 17:00 čaká na Spartak najväčšie slovenské derby, do Trnavy príde bratislavský Slovan. V hľadisku  nebudú môcť byť z rozhodnutia zväzu hosťujúci fanúšikovia.

 

Trnavskí fanúšikovia môžu početne zaplniť štadión, lístky sa predávajú online. Pozvané sú aj deti do 14 rokov, ktoré budú mať v organizovaných skupinách alebo v sprievode mamičky vstup zdarma.


„Keď som prišiel na Slovensko, pozeral som si videá na internete o Spartaku. Videl som, že tieto derby zápasy bývajú bláznivé. Počas duelu v Bratislave som do stretnutia nezasiahol, sledoval som ho z lavičky náhradníkov, remizovali sme 0:0. Veľmi rád by som si tento duel zahral už len kvôli atmosfére, aká ho sprevádza zo strany fanúšikov. Ešte som nikdy nehral pred tak početnou kulisou, pri ktorej by na tribúnach bolo povedzme desať tisíc divákov. V Estónsku toľko ľudí na futbal nechodilo. Môže to byť veľmi vzrušujúca skúsenosť.“


Uvedomuje si silu súpera, ktorý vedie ligu. „Slovan hrá veľmi dobre v ofenzíve a preto je pre nich pomerne jednoduché strieľať góly. Často sa dostanú za obranu po akciách na jeden – dva dotyky. Najmä ich ofenzívny záložník či ľavé krídlo sú veľmi kvalitní futbalisti, silu však majú aj v defenzíve. Očakávam náročný zápas, ale verím, že ukážeme aj našu kvalitu a dokážeme uspieť,“ dodal.

 

Novinka na štadióne

Na Štadióne Antona Malatinského pribudla novinka. Pod severnou a južnou tribúnou vytvorili mimo ihriska pásy na rýchlostnú rozcvičku. Namiesto umelej trávy tu bude hybridný trávnik, do ktorého čoskoro vrastie živý.


"Keď sa na záver predzápasovej rozcvičky robievajú rýchle nohy, šprinty, prípadne zmeny smeru, prichádza k najväčším zásahom do trávnika. Hráči budú môcť využívať na tento účel tieto plochy," povedal športovo - technický riaditeľ City Areny Branislav Kriška.


Do duelu so Slovanom však ešte plocha zarásť trávnatým porastom nestihne, takže ide o riešenie do budúcnosti.

 

Ján Král | 31.3.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk