Pred 20 rokmi privítali Trnava a Piešťany svetovú elitu mladých hokejistov

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32672-pred-20-rokmi-privitali-trnava-a-piestany-svetovu-elitu-mladych-hokejistov/pred-20-rokmi-privitali-trnava-a-piestany-svetovu-elitu-mladych-hokejistov/

Usporiadateľské štáby pripravili hráčskym výpravám a čestným hosťom majstrovstiev sveta pestrý spoločenský program na chvíle voľna.

Apríl 2002: Čestných hostí trnavskej skupiny hokejových MS elitnej kategórie U18 prijal v obradnej sieni radnice vtedajší primátor mesta Štefan Bošnák, v prítomnosti dlhoročného prezidenta SZĽH Jána Mitošinku (stojí v strede nad primátorom). Foto: Eleonóra Szombatová


Do Piešťan, kúpeľnej perly Považia, prišli teraz v polovici apríla hokejové výbery vekovej skupiny U18. Ide o konfrontáciu piatich reprezentácií prvej divízie. Na najlepší celok piešťanského turnaja 2022 čaká návrat do elitnej spoločnosti.   


V tomto príspevku sa vrátime k vekovo podobnému podujatiu spred dvadsiatich rokov. Aprílové MS 2002 pre hráčov do osemnásť rokov však mali vyšší level. 


Možnosťou privítania mládežníckej hokejovej elity z celej planéty boli tej jari poctené susediace mestá Piešťany a Trnava. 


Atraktívne duely chlapčenskej A-kategórie majstrovstiev sveta U18 sledovali v hľadiskách oboch zimných štadiónov rekordné divácke návštevy.     

 

 

Exkurzia pre mladých Fínov

Samospráva mesta Trnavy mala vtedy patronát nad mládežníckou reprezentáciou Fínska. 


Z pozície športového referenta mestského úradu som cez deň hráčskeho voľna sprevádzal škandinávsku výpravu počas exkurzie po Trnave. 


Aj po dlhšom odstupe mi utkvelo v spomienkach, že mladí severania neskrývali obdiv nad historickými pamätihodnosťami najstaršieho kráľovského mesta na území dnešného Slovenska.


Pri prehliadke Trnavy bol zástupcom SZĽH bývalý reprezentačný obranca Róbert Pukalovič z Bratislavy, svojho času úspešne pôsobiaci na klubovej úrovni v najvyššej fínskej súťaži.

 

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

prispievatelia | 15.4.2022 | Hokej | https://www.trnavskyhlas.sk