V máji sa začínajú extraligové zápasy aj Trnavská tenisová liga

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32683-v-maji-sa-zacinaju-extraligove-zapasy-aj-trnavska-tenisova-liga/v-maji-sa-zacinaju-extraligove-zapasy-aj-trnavska-tenisova-liga/

Vrcholnú celoslovenskú súťaž hrajú každoročne i kluby v regióne Dolného Považia.

Tenis je nádherný šport. Prostredníctvom objektívu vie ponúknuť aj zvečnenie takéhoto pozoruhodného okamihu pri podaní. Foto: Ivan Kopčáni

 

Po skončení pandemického obdobia ožívajú športoviská naplno, tenisové dvorce nevynímajúc. Pohľad do termínových kalendárov je najpresvedčivejším dôkazom. 


V riadiacom centre Slovenského tenisového zväzu už chystajú ďalší ročník celoštátnej extraligy mužov a žien. Dolné Považie, predovšetkým trnavsko-piešťanský región, má v nej už tradične svojich zástupcov. 


Najvýznamnejšia tímová súťaž dospelých v SR sa tento rok bude hrať vylučovacím systémom od pondelka druhého do piatka šiesteho mája.


Podrobnejšie informácie o prípravách a priebehu extraligových súbojov výkonnostných aktérov poskytne záujemcom webová stránka STZ

 

 

Štvorhra TTL v polovici mája

Tiež rekreačný tenis sa po dlhej prestávke hlási v Trnave o slovo. Lokalita Na rybníku najbližšie privíta súťažných protagonistov v sobotu 14. mája.


Do areálu TC Empire, najkrajšieho a najrozsiahlejšieho pre obľúbené loptičkové odvetvie v celej krajine pod Tatrami, v ten víkendový deň prídu účastníci jarného podujatia o Pohár riadiaceho výboru TTL. 


Pôjde o tretiu edíciu tzv. otvoreného turnaja štvorhrových hráčov v rámci Trnavskej tenisovej ligy. Okrem domácich záujemcov dostanú možnosť na test po zimnej prestávke aj deblisti zo širokého okolia.

 

Okrem výkonnostného tenisu už opäť majú priestor na antukových kurtoch lokálne súťaže a turnaje pre široké masy. Tiež v nich sa hrá naplno. Dokazuje to aj gesto zelenečského veterána Cyrila Lukačoviča. Foto: František Uhrovič


JAROSLAV LIESKOVSKÝ

prispievatelia | 18.4.2022 | Ostatné športy | https://www.trnavskyhlas.sk