Spartak zdolal Sereď, Savvidis musel kvôli Bamidelemu kopať penaltu na trikrát

Trnavčania v druhom polčase výrazne zlepšili výkon a napokon zaslúžene vyhrali.

Kyriakos Savvidis bol opäť kľúčovým hráčom Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

Sereď aj Spartak hrávajú domáce zápasy v tejto sezóne v Trnave, Únia ligových klubov však rozhodla, že zápas sa musí odohrať na inom štadióne, aby andeli nemali výhodu. Oba celky tak cestovali na duel do Zlatých Moraviec.

V hľadisku bol napokon "ligovo" zaplnený iba sektor hostí, do kotla medzi trnavských fanúšikov si prišli duel pozrieť aj nedoliečený stopér Martin Škrtel v sprievode prezidenta klubu Petra Macha.

V trnavskej bránke stál pri neúčasti zranených Takáča a Rusova opäť Kamenár, hoci v týždni netrénoval pre chorobu.Na lavičke mu kryl chrbát dorastenec Vasiľ.

Prekvapujúco sa do základnej zostavy opäť nezmestil Grič, na lavičke zostali aj Procházka či Kóša.

Prvú šancu zápasu mal útočník Serede Radič, po dlhom aute, ktorý hlavou predĺžil Haša,  zakončoval na zadnej žrdi a len tesne netrafil Kamenárovú bránku.

Trnavčania prvýkrát vážnejšie pohrozili až v 21. minúte. Po pravej strane unikol Azevedo, našiel v šestnástke Ramadana, ktorý pálil bez prípravy, no nepresne.

V 25. minúte najprv Dias a potom útočník Radič pokazili rozohrávku na svojej polovici, Trnavčania však hrúbky v defenzíve súpera nevyužili, Ristovskeho propagačný strelecký pokus chytil Chudý.

Sľubne vyzerala kombinácia Savvidisa s Kozakom, po Poliakovej prihrávke poslal loptu vedľa bránky Ramadan.

Na opačnej strane dostal Kamenára do permanencie ranou z prvej Yao. Naopak, Kozakov pokus na druhej strane ihriska Chudému problémy narobiť nemohol.

Tréner Spartaka Michal Gašparík nebol spokojný s výkonom svojich zverencov, už v závere prvého polčasu preto stiahol Ramadana a Ristovskeho, ktorých nahradil Gričom a Olejníkom.

Práve Grič bol prvým trnavským hráčom, ktorý po zmene strán zamestnal Chudého.

V šestnástke sa potom prebíjal neúspešne Kozak, Sereď dala o sebe vedieť nepresným pokusom Moronga.

Andeli v druhom polčase zvýšili aktivitu, tlačili sa do šestnástky a vypracovávali si šance. Chudý musel zasahovať po strele Griča a Olejníka.

Potom utiekol po ľavej strane striedajúci Bamidele, jeho prízemný center prešiel až na zadnú žrď k nekrytému Azevedovi, ktorého však v tutovke vychytal skvelým zákrokom Chudý.

V 68. minúte vstúpil do zápasu videorozhodca, ktorý upozornil rozhodcu Gemzického na ruku Diasa v pokutovom území, ktorý zblokoval strelu Bolajiho.

Na exekúciu penalty však trnavský Savvidis zrejme len tak nezabudne, pretože ju musel kopať trikrát. Dva razy totiž do pokutového územia vbehol predčasne Bamidele, našťastie, grécky stredopoliar ukázal pevné nervy a premenil všetky tri kopy.

Bamidele sa mohol mužstvu ospravedlniť hneď z ďalšieho útoku, lenže Chudý jeho tečovanú strelu vyrazil na roh.

Nigérijčan sa napokon predsa dočkal a zapísal sa do gólových štatistík. Po kombinačnej akcii sa dostal v pokutovom území k zakončeniu úplne nekrytý a zblízka bombou pod brvno zvýšil trnavské vedenie na dvojgólový rozdiel.

V závere ešte mohol po Procházkovom rohu na prvú žrď skórovať Grič, jeho zadovku však v sieti neskončila.

Spartak sa po výhre 2:0 bodovo dotiahol na Ružomberok, v ďalšom kole hostí Liptákov na svojom ihrisku.

Fortuna liga - nadstavba  - skupina o titul - 6. kolo:

ŠKF Sereď - FC Spartak Trnava 0:2 (0:0)
Góly: 72. Savvidis (pen), 81. Bamidele Yusuf
ŽK: Radič, Dias - Savvidis, Bukata
Rozhodovali: Gemzický - Vorel, Jekkel
Diváci: 380
SEREĎ: M. Chudý - Popovič, Šulek (66. Mateus), Dias, Jureškin - Iglesias, Ljubičič - Morong, Haša (86. Potoma), Yao (66. Todoroski) - Radič (73. Cobnan). Tréner: J. Jarábek.
SPARTAK: Kamenár - Koštrna, Čurma, Tumma, Mikovič (61. Bolaji) - Savvidis - Azevedo, Bukata (79. Procházka), Ramadan (41. Grič), Kozak (61. Bamidele Yusuf) - Ristovski (41. Olejník). Tréner: Gašparík.

Tréneri o zápase v rozhovore pre TV Dajto:

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Určite sme neboli horším tímom, zlomila to penaltová situácia.  Na štadióne asi nikto nevidel ruku, len VAR. Po jedenástke si to Trnava užívala. Ako hovorím, celé to zlomil VAR. Mali sme v prvom polčase viac streleckých pokusov, Trnava bola absolútne neškodná."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Nepáčil sa mi úvod, ani celý prvý polčas, bolo to letargické, bez energie, veľa lôpt sme strácali, prehrávali sme súboje. Preto som striedal dvoch hráčov ešte v prvom polčase, nebolo to však o Ristovskom a Ramadanovi, mohli by sme za výkon vymeniť šesť - sedem futbalistov... Potrebovali sme dať mužstvu nový impulz, striedajúci hráči to rozhýbali, všetci, ktorí prišli na ihrisko, dobre zapadli. V druhom polčase sme hrali veľmi dobre."