Spartak vyhral aj v Senici a postúpil do finále Slovnaft Cup-u

Finále sa bude hrať 8. mája, dejisko duelu ešte Slovenský futbalový zväz neoznámil.

Trnavská futbalová radosť v Senici. Foto: Lukáš Grinaj

V utorok zvíťazil v odvetnom stretnutí semifinále Slovnaft Cup-u Slovan Bratislava nad Trenčínom 2:1 a po bezgólovej remíze na ihrisku súpera si vybojoval postup do finálového súboja, kde sa stretne s trnavským Spartakom.

Andeli po domácom triumfe 3:0, potvrdili postup na ihrisku Senice výhrou 4:0.

Tréner Michal Gašparík už tradične na pohár premiešal zostavu, na lavičke zostal Ristovski, Bukata, Koštrna či Tumma s Kozakom. Ani na súpiske neboli Mikovič, Azevedo, Grič či Savvidis, ktorí sledovali duel z hľadiska.

Naopak, do zostavy sa po treste a zranení vrátil Martin Škrtel. Kapitánsku pásku mal na rukáve Procházka hrajúci na poste štítového záložníka a vôbec prvýkrát na jar nastúpil po viacerých zraneniach Vlasko.

V senickej zostave sa objavili niektorí hráči, ktorí mali dať v piatok výpovede, najskúsenejší Piroska s Pavlíkom však neboli ani na súpiske.

Spartak išiel do vedenia už v 36. sekunde zápasu. Iván takmer z bránkovej čiary prihral do päťky na nabiehajúceho Bamideleho a ten zblízka nekompromisne otvoril skóre.

Trnava hrala v pohode a proti vnútornými problémami zdecimovanému súperovi na ihrisku dominovala. Dve dobré šance nepremenil Radaman, v 21. minúte však andeli zakombinovali v šestnástke, Vlasko priťukol Bolajimu, ktorého center našiel Ramadana a ten z voleja trafil od žrde do siete - 0:2.

Spartak držal taktovku stretnutia, Seničanov prevyšoval v podstate v tréningovom tempe, väčšinu hracieho času sa duel odvíjal na polovici domácich.

Tí vyprudokovali za prvý polčas len nepresnú strelu Mašuloviča z hranice šestnástky a v závere prvého dejstva ešte nepresnejší pokus Ouattaru.

Naopak, trnavské vedenie mohli navýšiť Bolaji, Iván či Olejník, ak by na neho prešla prihrávka Vlaska.

V 59. minúte vstúpil do zápasu videorozhodca, ktorý odhalil ruku v pokutovom území Senice.  Iván následne z penalty zvýšil už na rozdiel triedy.

O stretnutí bolo definitívne rozhodnuté a trnavský kouč Gašparík tak mohol poslať na ihrisko aj mladíkov Ujlakyho s Jendrekom a druhého útočníka Ristovskeho.

S výsledkom sa ešte niečo neúspešne pokúsil urobiť Niarchos, nasledoval roh, po ktorom andeli získali loptu a podnikli rýchlu. Na jej konci Ristovskeho zakončenie ešte Chropovský vyrazil, ale Olejník dorazil do odkrytej bránky na 0:4.

Senica sa čestného úspechu nedočkala ani po šanciach Witana či Vrablica.

Fanúšikovia Spartaka, ktorých sa zišlo v sektore hostí viac ako sto, tak v posledných minútach mohli spokojne spievať Oléé, oléé, finále, oléé. Hrať sa bude 8. mája a duel bude mať zároveň prívlastok najslávnejšieho slovenského derby.

Slovnaft Cup - odveta  semifinále (prvý zápas 0:3, postupuje Spartak Trnava):
FK Senica - FC Spartak Trnava 0:4 (0:2)

Góly: 1. Bamidele Yusuf, 21. Ramadan, 60. Iván (pen), 68. Olejník
ŽK: Ouattara
Rozhodovali: Smolák - Pozor, Bednár
Diváci: 615
SENICA: Chropovský -  Koprna, Mihál, Mayounga, Anaba (80. Vrablic) - Ouattara (46. Niarchos) - Vikri (64. Kudláč), Mašulovič, D. Duda (64. Bíly), Witan - J. Buchel (80. Prelec). Tréner: Pecha.
SPARTAK: Kamenár - Čurma (61. Jendrek), Škrtel (61. Ujlaky), Kóša, Bolaji - Procházka (46. Bukata) - Iván, Ramadan, Vlasko (61. Ristovski), Bamidele Yusuf (46. Kozak) - Olejník. Tréner: Gašparík.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Senica má svoje problémy, takže semifinále sme mali uľahčené, ale každý súper sa počíta a my sme vo vytúženom finále. Spravíme všetko, aby sme v ňom porazili Slovan. Pomohol nám určite rýchly gól, ale aj domáce víťazstvo, v ktorom sme dali tri góly. S takým náskokom sa hrá ľahšie a potom sme už zápas iba kontrolovali."

Jiří Pecha, tréner Senice: "V prvom rade gratulujem Trnave, ktorá hrala dnes veľmi dobre. My sme hrali to, na čo sme dnes mali. Nejako hodnotiť zápas z mojej strany nemá význam. S tým, čo sme predviedli som spokojný. Niektorí hráči napokon nastúpili, aj keď ten týždeň nebol optimálny. Som rád, že nám išli pomôcť."