V dueli Spartaka s Ružomberkom gól nepadol, boj o druhé miesto pokračuje

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32739-v-dueli-spartaka-s-ruzomberkom-gol-nepadol-boj-o-druhe-miesto-pokracuje/v-dueli-spartaka-s-ruzomberkom-gol-nepadol-boj-o-druhe-miesto-pokracuje/

Andeli boli v zápase aktívnejší, najväčšiu šancu duelu ale mal hosťujúci Regáli.

Roman Procházka v súbojoch protihráčov nešetril. Foto: trnavskyhlas.sk

 

Spartak začal proti Ružomberku aktívne a do desiatej minúty mal tri veľmi dobré šance. Najprv Procházka zo šestnástky netrafil dobre loptu a poslal ju veľmi nepresne, potom Bamidele zaštrikoval v šestnástke a trafil do bočnej siete, aby neskôr africký krídelník prudkým centrom hľadal Ristovskeho, ktorý však na loptu nedosiahol.


Posledná spomínaná akcia bola výpovedná pre celý prvý polčas z pohľadu Trnavy, podobných momentov, keď andelom chýbal k lepšiemu zakončeniu krok či lepšie postavenie, bolo viacero.


Trnavský tréner Michal Gašparík musel urobiť prvé striedanie už v 17. minúte, keď zraneného Čurmu nahradil Tumma.


V 21. minúte mohli z ničoho nič udrieť hostia. Regáli získal loptu v strede ihriska, vysunul kolmicou do zakončenia Boďu, ktorého strelu odvrátil na bránkovej čiare Škrtel priamo pred Regáliho a ten z päťky prestrelil bránku.


Hluché obdobie, keď sa hralo medzi šestnástkami preťal v 37. minúte prudkou ranou z 20 metrov  Grič, Krajčírik vyrazil na roh, po ktorom hlavičkoval nepresne Ristovski.


Spartak sa tlačil dopredu aj po zmene strán, nevychádzala mu však finálna fáza. Obrana Liptákov buď zblokovala prihrávky z krídla, alebo strelecké pokusy Procházku či Mikoviča nemali dôraz ani presnosť.


Ružomberok mohol zmeniť vývoj zápasu striedajúcim Bobčekom, Takáč jeho zakončenie z uhla vyrazil nohou.


Cestu do siete si nenašla ani Savvidisova hlavička po Bukatovom rohovom kope, ani Lichého pokus zo strednej vzdialenosti na opačnej strane.


Záver mohol priniesť rozhodnutie v prospech jednej z strán. Po akcii Mikoviča a strele Bamideleho sa lopta odrazila na päťku pred Ramadana, ktorý však v chvate poslal loptu vedľa bránky.


Sýrskemu legionárovi nebolo súdené ani po rohovom kope, keď síce najlepšie vyskočil, no trafil hlavou nad.


Trnavu mohol v závere uzemniť Lichý, jeho jedovka však len tesne minula konštrukciu bránky.

 

Fortuna liga - nadstavbová časť - skupina o titul - 7. kolo:

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:0
ŽK: Škrtel, Procházka, Savvidis, Mikovič - Madleňák, Regáli, Lichý, Luterán, Mrva
Rozhodovali: Ziemba - Hancko, Ferenc
Diváci: 3138
SPARTAK: Takáč - Koštrna, Čurma (17. Tumma), Škrtel, Mikovič - Savvidis - Azevedo (77. Iván), Grič (70. Ramadan), Procházka (70. Bukata), Bamidele Yusuf - Ristovski (70. Olejník). Tréner: Gašparík.
RUŽOMBEROK: Krajčírik - Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák - Luterán, Múdry (57. Bobček) - Rymarenko (57. Gerec), Lichý, Regáli (70. Macejko) - Boďa (74. Úradník). Tréner: Struhár.

 

 

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Vedeli sme, že dnešný zápas je veľmi dôležitý a nečaká nás nič ľahké. Od začiatku bol bojovný, s množstvom súbojom, korunovaný asi deviatimi kartami, či z jednej či druhej strany. Až tak futbalovosti tam nebolo, ako som však hovoril, bude to o prvom góle, ktorý by prospel hre. Mali sme prví stopercentnú šancu, ktorú sme žiaľ nepremenili. Potom mal Spartak zaujímavé veci vo vertikálach, kam sa dostával po našich stratách, odkiaľ to prudko centroval do pokutového územia. Musím pochváliť chalanov, že odblokovali hráčov, nenechali ich zakončovať a v niektorých prípadoch sme mali aj šťastie, že sa tam nedostali. Keď však vezmem, s akými hráčmi a akými problémami sme išli do zápasu, musíme byť spokojný s bodom. Náš zámer nám vyšiel. Teší ma tiež, že pri striedaniach dobre zapadli naši mladí hráči z juniorky. Včera niektorí hrali zápas, dnes takmer polčas odohrali za áčko. To je prísľub do budúcna. V závere mal Filip Lichý dve krásne strely, kde sme ešte mohli streliť gól."

 

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Predpokladali sme, že zápas bude takto nejako vyzerať, bolo o celozápasovom dobýjaní ružomberského bloku. Celkom dobre sme kombinovali, vedeli sme sa tam dostať hlavne cez kraje. Lietalo tam strašne veľa centrov, ktoré sme mali tam dotlačiť, alebo aspoň zakončiť. Absolútne sme neboli efektívni. V prvom polčase sme si protiútoky strážili až na jednu situáciu, Ružomberok príliš pri našej bránke nebol. V druhom dejstve sme to už viac otvárali, zápas už išiel do hry hore-dole. Svedčal by tomu gól, ktorý by otvoril Ružomberok a futbal by ešte lepšie vyzeral a bol by zaujímavejší pre ľudí. Takto sa zrodila bezgólová remíza, s ktorou spokojní nie sme."

Ján Král | 24.4.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk