Medzi Jaslovskými Bohunicami a jadrovou elektrárňou vznikne cyklotrasa

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32761-medzi-jaslovskymi-bohunicami-a-jadrovou-elektrarnou-vznikne-cyklotrasa/medzi-jaslovskymi-bohunicami-a-jadrovou-elektrarnou-vznikne-cyklotrasa/

Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci pri výstavbe cyklotrasy podpísali dnes predstavitelia Slovenských elektrární, Trnavského samosprávneho kraja a obce Jaslovské Bohunice.

Cyklotrasa povedie z obce k areálu elektrární, bude oddelená od cesty. Foto: Pavol Machovič

 

Obec Jaslovské Bohunice spojí s jadrovou elektrárňou cyklotrasa s dĺžkou 1,9 kilometra, ktorá povedie popri ceste III. triedy.

 

Predstavitelia Trnavského samosprávneho kraja, Slovenských elektrární a obce Jaslovské Bohunice dnes podpísali memorandum o spolupráci, výsledkom by mala byť cyklotrasa postavená ešte v tomto roku.

 

Podľa generálneho riaditeľa Slovenských elektrární Branislava Strýčka požiadavka na túto infraštruktúru prišla od zamestnancov atómovej elektrárne, ktorí bicykel často využívajú na dopravu do práce, no na ceste sa pri terajšej intenzite motorovej dopravy necítia bezpečne.

 

„1,9 kilometra cyklocesty je malý úsek na mape Slovenska. Predstavuje však významný kus cesty, ktorá približuje zamestnávateľa so zamestnancom, obec či kraj s občanom. Tento úsek má veľký symbolický i reálny význam. Ukazuje, ako sa to dá,“ dodal Branislav Strýček.

 

Pri zámere vybudovať cyklotrasu z Jaslovských Bohuníc do areálu elektrární sa podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča stretli viaceré priaznivé faktory.

 

Jedným z najdôležitejších bola pripravenosť obce v podobe územného plánu.

 

Memorandum podpísali trnavský župan Jozef Viskupič, starostka Jaslovských Bohuníc Božena Krajčovičová a generálny riaditeľ Slovenských elektrární Branislav Strýček. Foto: Pavol Machovič
 

 

Obec Jaslovské Bohunice v spolupráci so Slovenskými elektrárňami zabezpečí tiež projektovú dokumentáciu, pozemky popri svojej ceste poskytne Trnavský samosprávny kraj, ktorý bude výstavbu aj financovať.

 

Náklady budú známe až po dokončení projektovej dokumentácie, odhady hovoria o čiastke 500-tisíc až 600-tisíc eur.

 

Obec Jaslovské Bohunice si podľa starostky Boženy Krajčovičovej začala územný plán pripravovať ešte v roku 2019, poslanci ho budú schvaľovať v júni.

 

Počíta s pokračovaním cyklotrasy do susednej obce Malženice, z ktorej by mala v budúcnosti viesť až do Trnavy.

 

SITA

prispievatelia | 27.4.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk