Spartak prehral na Slovane, derby rozhodol gól z prvej akcie zápasu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32794-spartak-prehral-na-slovane-derby-rozhodol-gol-z-prvej-akcie-zapasu/spartak-prehral-na-slovane-derby-rozhodol-gol-z-prvej-akcie-zapasu/

Najslávnejšie slovenské futbalové derby veľký futbal neprinieslo. Všetko podstatné sa odohralo v prvej minúte zápasu.

Spartakovec Grič v súboji so slovanistom Mustafičom. Foto: Lukáš Grinaj

 

Ubehlo len 18 sekúnd a Slovan vyhrával. Slovan zachytil trnavský nákop, rýchlou kombináciou sa hra posunula k Šaponjičovi, ten kolmicou cez os ihriska vysunul Čavriča, ktorý predbehol stopéra Čurmu, obišiel aj brankára Takáča a zasunul loptu do siete.


Vedenie Slovana mohol o štvrťhodinu neskôr zvýšiť Barseghjan, s jeho technickou strelou si ale trnavský gólman poradil.


Trnava mala v prvom polčase dva nebezpečné momenty. Najväčšiu šancu nepremenil po rýchlom protiútoku Azevedo, keď mu do palebnej pozície nabil po Mikovičovom pase dobrým priťuknutím z prvej Grič. Brazílčanove zakončenie však zneškodnil Chovan.


Azevedo neskôr skúsil ešte jednu strelu, jeho krížna rana však letela vysoko nad.


Cez prestávku urobil tréner Spartaka Gašparík dve zmeny – stiahol Čurmu a Griča, na ich posty poslal Tummu a Procházku.


Trnavčania v druhom polčase pôsobili o poznanie aktívnejšie, ich ofenzívne snahy však zlyhávali na nepresnej finálnej fáze.

 

Strely Bukatu či neskôr Bamideleho brankárovi Slovana výraznejšie problémy nenarobili.


Naopak, v 63. minúte nebezpečne pálil Čavrič, Škrtel jeho jedovku tečoval hlavou na roh.


Druhý polčas priniesol medzišestnástkový futbal bez väčších príležitostí, Slovan si najtesnejšie víťazstvo postrážil.

 

Fortuna liga – nadstavbová časť – skupina o titul – 8. kolo:

Slovan Bratislava – Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Góly:1. Čavrič
ŽK: De Marco
Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Vitko
Diváci: 5601
SLOVAN: Chovan – Hrnčár, Abena, Božikov (46. Kašija), De Marco – Mustafič, Agbo – Barseghjan (88. Lovat), Holman (83. Kankava), Čavrič (83. Adler) – Šaponjič (71. Green). Tréner: Weiss st.
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Čurma (46. Tumma), Škrtel, Mikovič (60. Kozak) – Savvidis – Azevedo (71. Iván), Grič (46. Procházka), Bukata (71. Ramadan), Bamidele Yusuf – Ristovski. Tréner: Gašparík.

 

 

Reakcie trénerov (zdroj TV Dajto):

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Takú chybu ako pri góle nemôžeme spraviť. Vieme, že Slovan je veľmi efektívny, to sa potvrdilo. Rovnako aj doma sme spravili veľkú chybu, ktorá rozhodla, tak aj dnes. Keď rozohrávate, nemôžete dostať do dvadsať sekúnd gól. To je nemysliteľné. Potom sme boli opticky lepší,ale nemali sme tutovku. Na druhej strane, ani Slovan sme do šancí nepúšťali. Slovan má najvyššiu kvalitu v našej lige. Ak sa chcete proti nim presadiť, potrebujete mať vpredu kvalitu. Zrejme sme teraz prehrali boj o druhé miesto, ale verím, že o týždeň si sem prídeme pre pohár.“

 

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Mali sme výborný vstup do zápasu, po krásnej akcii sme skórovali. Čavrič hral po zdravotných problémoch výborne. Má výborné fyzické danosti, ide o najrýchlejšieho hráča, akého som kedy trénoval. Jeho gól rozhodol. Trnava mala miestami viac z hry, dobre sme však bránili, rovnako tak súper. Podobný zápas očakávam aj vo finále pohára. Máme technickejších a kreatívnejších futbalistov, Trnava bojovnejších, nepresovali sme ich vysoko zámerne, aby sme neprepadli v strede poľa. Mali nebezpečné štandardky, ale uskákali sme to.“

Ján Král | 1.5.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk