Lístky na finále pohára si spartakovci môžu kúpiť od stredy v Trnave

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 27.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32801-listky-na-finale-pohara-si-spartakovci-mozu-kupit-od-stredy-v-trnave/listky-na-finale-pohara-si-spartakovci-mozu-kupit-od-stredy-v-trnave/

Maximálna kapacita NFŠ v Bratislave bude pre nedeľňajší duel znížená z 22,5-tisíca na 16-tisíc miest.

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

 

Finále futbalového Slovenského pohára (Slovnaft Cup) 2021/2022 sa uskutoční v nedeľu 8. mája o 17.30 h na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave aj s fanúšikmi oboch zúčastnených tímov - ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava.

 

Taký je záver pondelkového stretnutia za prítomnosti zástupcov oboch klubov, Slovenského futbalového zväzu (SFZ), samosprávy či polície.

 

Informovala o tom hovorkyňa SFZ Monika Jurigová vo videu na zväzovom webe.

 

"Starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý dal finálovému duelu Slovenského pohára zelenú. Stretnutie medzi Slovanom a Trnavou sa odohrá podľa plánu. Od prizvaných zástupcov však starosta žiada splnenie niekoľkých podmienok, aby sa zápas odohral v športovej atmosfére a bez násilia. Vyzýva všetky zainteresované strany, aby dokázali, že zápas dvoch odvekých rivalov bude len o futbale, aby sa už na štadión nebáli prísť fandiť aj slušní diváci," povedala Jurigová.

 

Informovala tiež, že maximálna kapacita štadióna bude znížená z 22,5-tisíca na 16-tisíc miest.

 

"Rozdelený bude na štyri časti a fankluby budú za bránkami. Pre širokú verejnosť budú určené tribúny A a B. Vstupenky budú na meno a pri vstupe na štadión ich bude usporiadateľská služba kontrolovať s dokladom totožnosti. Kontroly budú dvojstupňové a do sektorov fanúšikov C a D sa nedostanú priaznivci s inou štátnou príslušnosťou ako slovenskou, pretože pri vstupe ich vyhodnotia ako rizikových," pokračovala Jurigová.

 

Trnavskí fanúšikovia pricestujú do Bratislavy vlakom na železničnú stanicu Bratislava-Nové Mesto, odkiaľ ich na štadión privezú vyhradené autobusy.

 

"Zvýšený bude počet členov usporiadateľskej služby, zabezpečovať poriadok budú aj pracovníci SBS oboch klubov. Dohliadať na pokojný priebeh budú aj policajné zložky," dodala hovorkyňa zväzu.

 

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave sa počas minulého týždňa obrátilo na bratislavskú mestskú časť Nové Mesto a požiadalo ju, aby uvedený duel zakázala.

 

Duel je označený za rizikový vzhľadom na renomé priaznivcov oboch finalistov. Aktuálne platí, že na ligové súboje oboch finalistov SP nesmú vycestovať priaznivci hostí, ide o trest za výtržnosti v októbrovom vzájomnom súboji v Trnave.

 

Trnavčania vo Fortuna lige nastúpili v Bratislave proti Slovanu v nedeľu 1. mája a na súboj mali povolený vstup len domáci fanúšikovia.

 

Podrobnosti k predaju vstupeniek pre fanúšikov Spartaka

Predaj vstupeniek bude na meno, priezvisko a štátnu príslušnosť. Pri vstupe na štadión budú prebiehať kontroly, údaje na doklade totožnosti a vstupenke sa budú musieť zhodovať. 

 

Vstupenky pre fanúšikov Spartaka do sektora D sa začnú predávať v stredu v pokladni Štadióna Antona Malatinského na Športovej ulici. Vstupenky sa budú tlačiť priamo na mieste s už vygenerovanými údajmi držiteľa vstupenky.

 

Tie nemôžu byť prepisované ani prečiarknuté, inak bude vstupenka považovaná za neplatnú.

 

Stretnutie organizuje SFZ, ktoré zabezpečí osobu, ktorá bude riadiť predaj vstupeniek v Trnave. 

 

Predaj bude v nasledovných dňoch a časoch:
streda 4.5. od 13:00 do 17:00
štvrtok, 5.5. od 9:00 do 13:00
piatok 6.5. od 13:00 do 17:00
sobota 7.5. od 12:00 do 18:00

 

V deň zápasu sa už lístky predávať nebudú. Pokladne budú zatvorené aj na štadióne.

 

SITA, krj

prispievatelia | 2.5.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk