Samozber jahôd pri Majcichove čoskoro spustí sezónu, v ponuke je aj sladký hrach

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 27.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32807-samozber-jahod-pri-majcichove-coskoro-spusti-sezonu,-v-ponuke-je-aj-sladky-hrach/samozber-jahod-pri-majcichove-coskoro-spusti-sezonu,-v-ponuke-je-aj-sladky-hrach/

Cena za kilogram bude pri samozbere jahôd 2,50 eur.


Šťavnaté, sladké, voňavé a najlepšie čerstvo obrané. Sezóna jahôd je tu čo nevidieť. Obľúbený samozber už pripravujú neďaleko Majcichova (smer Hoste) v areáli na rozlohe 8,5 hektára.


Farmár Jozef Pinček nadviazal na rodinnú tradíciu a založil v tejto oblasti jahodovisko. Po minuloročnom úspešnom samozbere viac ako osemnásobne rozšíril plochu svojej farmy.


"Jahody pestujeme pod holým nebom v kvalitnej pôde a staráme sa o nich s láskou. Všetku neželanú burinu trháme výhradne ručne," vraví Jozef Pinček.

 


Samozber jahôd pri Majcichove spustia v závislosti od počasia a dozrievania tohto ovocia. Jahodovisko bude prístupné denne od 6:00 do 18:00.


Komu nevyhovuje samozber, bude si môcť vopred objednať nazbierané jahody. "Jahody na objednávku sa budú zberať vždy v daný deň ráno, aby boli čerstvé a budú uskladnené v našej novej chladiarenskej dodávke pre zachovanie ich čerstvosti," pokračuje Pinček.


Objednávky prijímajú telefonicky na 0911 654 806, prípadne zaslaním sms správy. Prijatie takejto objednávky následne potvrdia.

 

 

K dispozícii budú aj vozíky, ktoré môžu zákazníci použiť na jahodovisku na ukladanie a prepravu nazbieraného ovocia. "Vstup s deťmi je vítaný a ochutnávanie samozrejme povolené," dopĺňa.


Ak by si zákazníci nepriniesli vlastné nádoby, budú si môcť zakúpiť krabičku priamo na mieste.


Na farme medzi Majcichovom a Hoste pestujú jahody odrody Clery, ktorá sa vyznačuje sladkou chuťou a intenzívnou arómou.

 


Okrem jahôd bude možnosť zberať aj hrach (odroda Oskar) a v lete tiež marhule. Stromy sa podarili pred jarnými mrazmi uchrániť, aj vďaka tomu, že ich v noci zohrievali vykurovaním.


Podrobnosti o samozbere jahôd nájdete na webovej stránke jahody-samozber.sk, aktuálne informácie o stave na jahodovisku budú pravidelne aktualizovať aj na Facebooku.

 

Ceny pre sezónu 2022:
Jahody – samozber = 2,50 eur/kg
Jahody – nazbierané = 4 eur/kg
Hrach – samozber = 2,50 eur/kg

 

reklamný článok | 10.5.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk