Spartakovci nastúpia na finále v zlatých dresoch a s kapitánom Škrtelom

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32830-spartakovci-nastupia-na-finale-v-zlatych-dresoch-a-s-kapitanom-skrtelom/spartakovci-nastupia-na-finale-v-zlatych-dresoch-a-s-kapitanom-skrtelom/

V Trnave sa doposiaľ predalo zhruba 1300 vstupeniek do spartakovského sektora za bránkou.

Martin Škrtel v zlatom drese, v ktorom Trnavčania vybehnú na finále pohára. Foto: Lukáš Grinaj

 

Spartak Trnava povedie vo finále Slovnaft Cup-u v úlohe kapitána Martin Škrtel. Tréner Michal Gašparík o tom informoval na piatkovej predzápasovej tlačovej konferencii.

 

Novinka to bola zjavne aj pre samotného hráča, ktorý o tom dovtedy netušil, nakoľko v Trnave doposiaľ nosil kapitánsku pásku Martin Mikovič.


"Máme špeciálne na tento zápas nové zlaté dresy, sú veľmi pekné. Bavili sme sa o tom aj s hráčmi v kabíne. Máme síce pravidlo, že kapitánom má byť Trnavčan, ale v tomto prípade bude v nových dresoch kapitánom Martin Škrtel. Myslím si, že má najviac skúseností. Je to pre nás veľký zápas, preto sme sa rozhodli pre neho. Zároveň ide o gesto, keďže po peknej kariére v zahraničí si vybral Martin práve Trnavu," vysvetlil tréner Michal Gašparík. 


"Byť kapitánom mužstva je vždy česť, je jedno, či to bolo v reprezentácii, v Liverpoole alebo teraz v Spartaku. Veľmi si toto gesto vážim, či už od trénera alebo aj od spoluhráčov. Urobím všetko, aby som bol tým správnym kapitánom a priviedol tú pomyselnú loď do prístavu, aký si všetci želáme," reagoval Martin Škrtel.


Neznamená to však, že líder kabíny Martin Mikovič do zápasu nenastúpi. Napriek tomu, že ligový duel v Bratislave v nedeľu nedohral, bude k dispozícii. 


"Myslím si, že hral aj na jednej nohe. Odmietol magnetickú rezonanciu a povedal, že na finále nastúpi. Nakoniec bol po dvoch dňoch v pohode, takže je stopercentne pripravený," uviedol na margo Mikoviča trnavský kouč.


Ten bude mať k dispozícii v podstate takmer kompletný káder s výnimkou dlhodobo zranených Boatenga, Bojaliho a Rusova, ktorý v pondelok podstúpil operáciu krížneho väzu na klinike v Innsbrucku a čaká ho niekoľkomesačná rehabilitácia.

 


Nedeľný ligový zápas na Slovane Trnavčanom nevyšiel, nemal potrebnú úroveň, teraz sa však očakáva úplne "iná jazda".

 

"Posledný zápas bol ako prípravný. Finále pohára bude niečo úplne iné. Aj my to budeme mať ťažké, ale aj Slovan. Taký ťažký zápas s nami ešte, myslím si, belasí nemali," poznamenal Gašparík.


Martin Škrtel už zažil mnohé veľké stretnutia v zahraničí. Verí, že aj pohárové finále bude mať výbornú kulisu. 


"Nastúpia proti sebe z historického ale aj súčasného hľadiska dva najslávnejšie slovenské kluby. Verím, že ošiaľ, ktorý už okolo zápasu začína, vyvrcholí v nedeľu a bude to nielen pre fanúšikov ale aj hráčov vyvrcholenie sezóny," podotkol skúsený stopér.

 

Takto vyzerá lopta, s ktorou sa odohrá finále. Foto: Ján Král

 


Zápas vníma celá trnavská kabína, tréneri nemajú problém s tým, že by potrebovali hráčov nabudiť. "Najväčšia motivácia je, keď hráte na Slovane, na Národnom futbalovom štadióne a vy chcete trofej priniesť domov. Pre Trnavu je to extrémna motivácia," pokračoval Gašparík.


Mužstvo pripravuje na každú maličkosť. V troch tohtoročných zápasoch oboch tímov padli iba dva góly, vylúčené teda nie je ani to, že by mohol nakoniec rozhodovať penaltový rozstrel.


"Verím, že ak príde k penaltovému rozstrelu, budeme opäť úspešní. Chystáme sa aj strategicky, rozmýšľame nad každým detailom, ktorý by mohol prísť v prípadnom predĺžení alebo penaltovom rozstrele," vyjadril sa lodivod Spartaka.


"Musíme sa tiež pripraviť, aby publikum nestrhlo hráčov do niečoho, čo nemáme pripravené a nechceme. Budeme aj s týmto pracovať a upozorňovať na to chalanov. Želám si, ale aby prišlo čo najviac divákov a žilo to. Bude to mať obrovskú emóciu, na ihrisku a pravdepodobne aj v hľadisku,"

 

Spíker kotla Šimon Fuzák ukazuje tričko, v ktorom pricestujú fanúšikovia Spartaka na finále. Foto: Ján Král

 

V piatok bol veľký záujem o kúpu výjazdových balíčkov, ktoré predávajú fanúšikovia a zahŕňajú tričko a vstupenku na vlak. Foto: Ján Král

 


Kapacita štadióna je z bezpečnostných dôvodov znížená na 16-tisíc divákov. Z toho sa vypredala podľa hovorkyne zväzu Moniky Jurigovej zatiaľ približne polovica vstupeniek.

 

Slovanisti do svojho sektora za bránkou kúpili približne 1500 vstupeniek, spartakovci zatiaľ asi 1300. Predaj ešte prebieha počas piatku a sobotného popoludnia.


Fanúšikovia Spartaka pricestujú špeciálnym vlakom. Súprava s 15 vozňami pojme maximálne 1700 ľudí, z Trnavy má odchod v deň zápasu o 14:25.

 

Zo železničnej stanice Bratislava - Nové Mesto potom budú fanúšikov transportovať na štadión autobusmi.


Výkop stretnutia je naplánovaný na 8. mája o 17:30.

Ján Král | 6.5.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk