Cyklobus opäť vozí turistov do Malých Karpát aj do regiónu pod Bradlom

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32832-cyklobus-opat-vozi-turistov-do-malych-karpat-aj-do-regionu-pod-bradlom/cyklobus-opat-vozi-turistov-do-malych-karpat-aj-do-regionu-pod-bradlom/

Cyklobus bude turistov s bicyklami aj bez nich voziť s výnimkou augusta každú sobotu až do konca septembra.

 Cykloturisti môžu vystúpiť napríklad v Smoleniciach, Vrbovom alebo Brezovej pod Bradlom. Archívne foto: Pavol Machovič

 

Na svoju prvú jazdu v tejto sezóne dnes vyštartoval cyklobus, ktorý turistov s bicyklami aj bez nich bude každú sobotu voziť z Trnavy a Piešťan do Malých Karpát a do turisticky atraktívneho regiónu pod Bradlom.

 

Premávať bude podľa Kataríny Čučkovej z Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj na trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom – Prietrž a späť.

 

Novinkou tohtoročného cyklobusu je predĺženie trasy do obce Prietrž v okrese Senica, ako aj možnosť požičať si elektrobicykel. S výnimkou augusta bude cyklobus jazdiť každú sobotu až do konca septembra.

 

Cyklobus odvezie 24 cyklistov alebo peších turistov a 20 bicyklov. Nastúpiť a vystúpiť je možné na ktorejkoľvek zastávke. Lístky sú dostupné online alebo priamo u vodiča v cyklobuse, cestujúci s online rezerváciou majú prednosť.

 

Cieľom tejto služby je dopraviť bezpečne a pohodlne cyklistov priamo k upraveným cyklotrasám. Vyhnú sa tak premávke a budú sa môcť naplno venovať pohybu v prírodnom prostredí.

 

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj spustila prevádzku cyklobusov prvýkrát v minulom roku.

 

Podľa jej výkonnej riaditeľky Agáty Mikulovej tak vypočula cyklistické komunity a partnerské oblastné organizácie cestovného ruchu z Piešťan a Trnavy, ktoré po riešeniach dopravnej dostupnosti turisticky zaujímavých lokalít už roky volali.

SITA

prispievatelia | 7.5.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk