V cíferskom kostole bude znieť spev mužov a prednes Božidary Turzonovovej

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32836-v-ciferskom-kostole-bude-zniet-spev-muzov-a-prednes-bozidary-turzonovovej/v-ciferskom-kostole-bude-zniet-spev-muzov-a-prednes-bozidary-turzonovovej/

Koncert je súčasťou cyklu Cíferská hudobná jar, v dedinských pomeroch výnimočného festivalu. V tomto roku sa koná jeho 35. ročník.

Osem mužských hlasov a hlas Božidary Turzonovovej bude znieť dnes popoludní v Cíferi. FOTO: dos


Koncertom mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers v Kostole Michala Archanjela v Cíferi dnes popoludní pokračuje cyklus koncertov Cíferskej hudobnej jari.

 

Spoločne so spevákmi príde do Cífera aj herecká osobnosť Božidara Turzonovová, ktorá prednesie spomienky na generála Milana Rastislava Štefánika z knihy Loly Šetelíkovej È morto – paměti lásky Štefánikovy.

 

Začiatok koncertu je o 16.00, vstupné je dobrovoľné. Týmto podujatím si v Cíferi uctia osobnosť generála Štefánika, aj Mikuláša Schneidra Trnavského.

 

Cíferskú hudobnú jar už tradične organizuje Spolok priateľov hudby pri Obecnom úrade v Cíferi. Obavy, že smrť jej zakladateľa a dlhoročného organizátora Viliama Hafnera môže ohroziť existenciu tohto v dedinských pomeroch unikátneho podujatia sa, našťastie, nenaplnili.

 

Podľa starostu Cífera Maroša Sagana v diele Viliama Hafnera pokračuje obecný poslanec Dušan Caja.

 

Už 35. ročník Cíferskej hudobnej jari otvoril pred týždňom koncert fagotového kvarteta Fagottisimo. Po dnešnom koncerte budú jej súčasťou ešte ďalšie dva – 22. mája organ vo farskom kostole rozozvučí cirkevný hudobník František Beer a o záverečný koncert sa 29. mája postará Štátny komorný orchester zo Žiliny.

(pm)


 

prispievatelia | 8.5.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk