Roman Procházka po zisku pohára: Tiekli mi slzy, odkedy som zišiel z ihriska

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32842-roman-prochazka-po-zisku-pohara-tiekli-mi-slzy,-odkedy-som-zisiel-z-ihriska/roman-prochazka-po-zisku-pohara-tiekli-mi-slzy,-odkedy-som-zisiel-z-ihriska/

Spartak Trnava získal národný pohár po víťazstve 2:1 po predĺžení na ihrisku bratislavského Slovana. Mimoriadne emotívne vnímal tento triumf Roman Procházka. Odchovanec Spartaka čakal na úspech dlho.

Roman Procházka, Ján Vlasko a Martin Mikovič s pohárom pre víťaza Slovnaft Cup-u. Foto: Peter Kollár

 

Čo pre vás ako odchovanca Spartaka znamená víťazstvo v pohári?
- Poviem to asi takto: Odkedy som zišiel z ihriska dole, tiekli mi slzy. Pre mňa je to strašne emotívne. Išlo o moje piate finále, štyri predchádzajúce som prehral. Mám 33 rokov a prvýkrát som sa vo futbale dožil, že som niečo vyhral.

 

Presne pre toto som v sedemnástich podpísal zmluvu a zasvätil život futbalu, aby som vyhral a toto zažil. Sú to neskutočné pocity.

 

 

Predsa, skúste tie pocity, čo zažívate opísať podrobnejšie.
- Už som možno ani nedúfal. Keď som po poslednom finále v drese Levski zahodil penaltu,  povedal som, že mi asi nie je súdené vyhrať pohár alebo titul. Mám asi šesť druhých miest, s Plzňou, Levski Sofia či Spartakom Trnava. Myslel som si, že už som asi ozaj zakliaty a ten pohár nikdy nevyhrám, dnes sa to ale stalo a tie pocity sú úžasné.

 

 

Na ihrisku ste nechali kus srdca, odbehali obrovské kilometre vo fyzicky mimoriadne náročnom zápase. Ako ste vôbec po kondičnej stránke zvládali predĺženie?
- Je pravda, že sily nám odchádzali, či Savvi alebo ja sme už dostávali kŕče. Stále som mal ale v hlave to, že sme strašne blízko, aby sme to dokázali. Človek už asi naberie sily aj tam, kde nie sú a dá do toho úplne všetko. To sa nám dnes vyplatilo a asi Pán Boh nám doprial, aby sme rozhodli na konci.

 

Oslavy boli veľmi emotívne, hráči prišli po zápase pod trnavský kotol, spievalo a oslavovalo sa veľmi dlho. Foto: Peter Kollár

 

 

Po góle na 2:1 vybehla do ihriska celá lavička a utekala cez celé ihrisko, aby sa tešila s ostatnými...
- To je všetko spontánne. Keď nastúpili Alex Iván s Dyjanom de Azevedom, v kútiku duše som veril, že práve oni sú čerství a veľmi dobrí futbalisti, že môžu rozhodnúť. A nakoniec to oni dvaja aj rozhodli.

 

 

Ako oslávite toto víťazstvo?
- Osobne budem oslavovať strašne dlho... 

 

 

Oslavy pokračovali v Trnave

Oslavy trnavského triumfu sa netýkali len času stráveného na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave, ale pokračovali aj po návrate mužstva do Trnavy.

 

V Trnave to v noci žilo. Foto: Ján Král

 

 

Pri štadióne čakal na mužstvo dav fanúšikov, ktorí pred prichádzajúcim autobusom s hráčmi, odpálil bengálske ohne a stroboskopy.

 

Hráči vyšli von, časť z nich sa vyštverala na strechu autobusu, ďalší na priľahlý plot, odkiaľ spievali a skandovali s priaznivcami a striekali na okolie šampanské. 

 

Trnava si vie futbalové úspechy vychutnávať.

 

Ján Král | 9.5.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk