Spartakovcom sa po finále leskli oči: Napísali sme históriu! vravel Azevedo

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 2.7.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32851-spartakovcom-sa-po-finale-leskli-oci-napisali-sme-historiu-vravel-azevedo/spartakovcom-sa-po-finale-leskli-oci-napisali-sme-historiu-vravel-azevedo/

Martin Škrtel prirovnal zisk trofeje k tým, ktoré získal v Rusku, Turecku či Anglicku.

Oslavy po zápase nemali konca kraja. Foto: Peter Kollár

 

Bol to silný futbalový večer, na ktorý Trnava nezabudne. Spartak zvíťazil vo finále Slovnaft Cup-u - slovenskej pohárovej súťaže - nad Slovanom Bratislava a ešte k tomu aj na jeho ihrisku. Väčšiu radosť už červeno-čierni, ktorí odohrali zápas v špeciálnych zlatých dresoch, ani mať nemohli.


Bolo to vidno na pozápasových oslavách, ktoré neutíchali ani dlho po záverečnom hvizde rozhodcu a neskôr sa preniesli aj do Trnavy, kde pri štadióne čakali s bengálskymi ohňami na hráčov fanúšikovia.


"Je iné hrať v zahraničí a iné doma, pred rodinou, kamarátmi a fanúšikmi, ktorým patrí vďaka, pretože za nami stáli nielen dnes ale celú sezónu. Verím, že ich bude len pribúdať. Vyhral som titul v Rusku a Turecku, pohár v Anglicku, ale toto radím prinajmenšom tak vysoko ako ostatné trofeje," vravel po stretnutí Martin Škrtel.


Duel absolvoval s kapitánskou páskou, hoci doteraz pod Gašparíkovým vedením platilo, že "céčko" nosí na rukáve len Trnavčan.


"Som nesmierne šťastný, že som dostal poctu byť kapitánom v mužstve, to je niečo špeciálne. Mne to tréner zveril v tomto finále a som rád, že som mužstvo dotiahol k víťazstvu. Treba si to teraz užiť, zaslúžime si to za celú sezónu," dodal Škrtel, ktorý absolvoval celú porciu 120 minút.

 

Radosť kapitána Škrtela. Foto: Peter Kollár

 


Oči sa od šťastia leskli prezidentovi Petrovi Machovi, ktorý si užíval oslavy s tímom priamo na ihrisku. "Vyhrať pohár vo finále so Slovanom a ešte k tomu na ihrisku rivala, je niečo úžasné," povedal s dojatím v hlase. 


To už mu ruku podávali aj majitelia klubu bratia Michal a Tomáš Drobní, ktorí prišli hráčom pogratulovať na hraciu plochu. "Sme šťastní, že to vyšlo. Chlapci podali vynikajúci výkon a nechali na ihrisku srdce," podotkol Michal Drobný.


Rozhodujúci gól strelil šesť minút pred koncom striedajúci Dyjan de Azevedo, ktorý spolu s Alexom Ivánom prišli na trávnik v polčase predĺženia, aby oživili ofenzívu. 


"Nikdy na tento deň nezabudnem. Dnes je zároveň deň matiek a ja by som chcel tento triumf venovať mojej mame a mojej priateľke, ktorá je tiež matkou. Je to moja prvá trofej v kariére, strelil som víťazný gól a získali sme pohár. Nepochybne je to nezabudnuteľný deň môjho života," vravel Azevedo na stretnutí s novinármi.


"Môžeme povedať, že sme dnes napísali históriu. Nie ja, ale celý tím sa zapíše zlatým písmom do dejín Spartaka," pridal.

 

Dyjan de Azevedo s trofejou a svojím potomkom.

 

 

Špeciálny príchuť mal triumf pre odchovancov Spartaka. Gergely Tumma podal v zápase skvelý výkon, v stopérskej trojici pôsobil úplne suverénne.


"Je klišé povedať, že ide o sen, ale je to pravda. Bol som členom kádra pred troma rokmi, keď sme získali pohár v Nitre. Bohužiaľ, vtedy som ešte nehral, bol som veľmi mladý. Túžil som, aby som niekedy v kariére mohol nastúpiť do finále a vyhrať ho," poznamenal Tumma. 


"Bola to jazda, nikto nič iné od finále ani nečakal. Išli sme do zápasu s trochu zmeneným systémom. Prvý polčas nám vyhovoval, mali sme určite viacero šancí ako Slovan. Nevedeli reagovať na náš herný systém. Zo začiatku som mal pred zápasom rešpekt, predsa, bol najväčší v mojej kariére. Ako som sa však chytil v súbojoch a vyšlo mi zopár vecí, bol som už vo svojom živle," doplnil.

 

Situácia pred vyrovnávajúcim gólom, ktorý padol po centri Martina Mikoviča. Foto: Peter Kollár

 


Slzy sa do očí tisli kapitánovi Spartaka Martinovi Mikovičovi. "Nič som v živote nevyhral, teraz na Slovane pohár. Neskutočná vec! Užijeme si to, dreli sme pre to celú sezónu a toto je taká čerešnička na torte. Zvládli sme ťažký zápas v predĺžení. Pred chlapcami, čo boli na ihrisku celý zápas a išli do mrtva klobúk dole. Za naše rodiny, kamarátov, fanúšikov sme sa obetovali a toto je naše víťazstvo," hovoril muž, ktorý prepustil pred duelom kapitánsku pásku Martinovi Škrtelovi.


Po víťaznom góle Azeveda sa celá lavička Spartaka rozbehla krížom cez ihrisko a oslavovala Brazílčanov gól na jednej kope.

 

"Povedal som mu, keď nastupoval: Už by si konečne mohol ukázať kvalitu, s ktorou sme ťa sem brali. Treba uznať, že si to nechal na správny moment. Som šťastný aj za neho, je to dobrý chlapec, dobrý futbalista, vhodný typ do partie. Potešil strašne veľa ľudí, aj takých, ktorí mu neverili. Teraz ukázal, že je dobrý," dodal Mikovič.

 

Ján Král | 9.5.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk