Divadlo Jána Palárika ponúkne na záver sezóny Finále sveta

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32853-divadlo-jana-palarika-ponukne-na-zaver-sezony-finale-sveta/divadlo-jana-palarika-ponukne-na-zaver-sezony-finale-sveta/

„Povedali sme si, že to chce chytľavú hudbu, sarkastický humor a úprimné vyznanie sa z toho, ako tápeme vo svete, v ktorom si všetko protirečí,“ povedala dramaturgička divadla Lucia Turňová.

Momentka z predstavenia. Foto: DJP

 

Poslednou premiérou trnavského Divadla Jána Palárika v tejto sezóne bude v piatok 13. mája nekonvenčná hudobná komédia Finále sveta. Vznikla priamo "na telo" trnavskému hereckému súboru.

 

Ako informovala marketingová riaditeľka divadla Lucia Turňová, autorom textu a zároveň režisérom inscenácie je medzinárodne uznávaný slovenský režisér a dramatik Martin Čičvák.

 

Má za sebou mnoho úspešných inscenácií v Česku, na Slovensku aj v Maďarsku. Finále sveta bude možné hrať aj v exteriéri, napríklad na divadelnom dvore.

 

„Všetci máme za sebou nesmierne náročné, chaotické a nevyspytateľné roky pandémie. Rozmýšľali sme nad tým, čo priniesť divákom a obzvlášť mladým ľuďom, ktorí trpeli dlhú dobu izoláciou a stratou fyzického kontaktu so svojou partiou. Povedali sme si, že to chce chytľavú hudbu, sarkastický humor a úprimné vyznanie sa z toho, ako tápeme vo svete, v ktorom si všetko protirečí. Pozývame do divadla všetkých, ktorí sa chcú zabaviť na absurditách tohto sveta,“ vyjadrila sa dramaturgička divadla Lucia Mihálová.

 

Dvoch zanietených hudobníkov a odborníkov na problémy tohto sveta si zahrajú Tomáš Vravník a ako hosť Daniel Ratimorský, známy aj ako Tréner z inscenácie Futbal alebo Bílý andel v pekle.

 

Martina Kochana budete vidieť v role producenta kapely, ktorej súčasťou je aj mladá rebelantka. Tú stvárni poslucháčka herectva na Vysokej škole múzických umení Dana Droppová.

 

Nebude chýbať ani Martin Hronský, ktorý si zahrá Daninho otca a Mária Jedľovská ako babka, ktorá prišla na narodeninovú oslavu do Trnavy až z Čadce.

 

O nápadité hudobné čísla sa postaral umelecký šéf divadla Juraj Bielik. Scénu zrealizovala Zuzana Havran, štýlové kostýmy navrhla Alžbeta Kutliaková, o tanečné choreografie sa postarala Stanislava Vlčeková a dramaturgičkou inscenácie je Lucia Mihálová.

 

(ts/pm)

prispievatelia | 10.5.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk