Parkovanie pri železničnej lávke v Hlohovci sa vodičom predražilo

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32861-parkovanie-pri-zeleznicnej-lavke-v-hlohovci-sa-vodicom-predrazilo/parkovanie-pri-zeleznicnej-lavke-v-hlohovci-sa-vodicom-predrazilo/

Napriek zložitej situácii po uzatvorení cestného mosta musia vodiči parkovať len na vyhradených záchytných parkoviskách, inak si koledujú o pokuty.

Takéto parkovanie pri železničnej lávke v Hlohovci je poriadne drahé. FOTO: PZ SR

.

Policajti kontrolovali v utorok vodičov, ktorí parkovali v blízkosti lávky na železničnom moste v Hlohovci. Až 34 z nich porušilo parkovaním zákon, na mieste tak padali pokuty. 

 

Lávka pre chodcov a cyklistov je momentálne jediným miestom, ktorým sa po uzatvorení cestného mosta v Hlohovci dá prejsť na druhú stranu Váhu.

 

Vodiči parkovali podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej v blízkosti aj napriek tomu, že im to vyslovene dopravná značka v danom mieste zakazuje.

 

Do priestoru môžu vojsť len vozidlá, ktoré vykonávajú zásobovanie. Zároveň zaparkovali na verejnej zeleni a to v tzv. ochrannom pásme, ktoré upravuje zákon o vodách.

 

„Policajné hliadky na mieste vyriešili 13 vodičov, ktorí sa práve snažili zaparkovať, alebo odchádzali z tohto miesta. V zmysle zákona im uložili na mieste blokovú pokutu. Ďalších 21 vozidiel, ktoré boli v čase kontroly bez prítomnosti vodiča resp. majiteľa auta, policajti oznámili a majiteľov vozidiel budeme riešiť formou objektívnej zodpovednosti,“ informovala Linkešová.

 

Polícia upozorňuje, že napriek náročnej situácii, ktorá vznikla uzavretím cestného mosta, budú jej hliadky v nepravidelných intervaloch situáciu priebežne kontrolovať. V prípade, že zistia opäť porušenie zákona, nebudú to tolerovať. 

(pm)

prispievatelia | 11.5.2022 | Hlohovec | https://www.trnavskyhlas.sk