Kandidát na primátora Trnavy Marián Galbavý má podporu SaS

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32867-kandidat-na-primatora-trnavy-marian-galbavy-ma-podporu-sas/kandidat-na-primatora-trnavy-marian-galbavy-ma-podporu-sas/

V komunálnych voľbách Galbavého okrem SaS podporujú aj strany ODS a Šanca, rokuje aj so stranou SPOLU. Napriek straníckej podpore pôjde do volieb ako nezávislý kandidát.

Podporu Mariánovi Galbavému vyjadrili (sprava) Peter Novoveský (Šanca), Martin Klus (SaS) a vľavo Pavel Macko (ODS). FOTO: Pavol Machovič

 

Kandidáta na primátora Trnavy Mariána Galbavého budú pred komunálnymi voľbami podporovať strany SaS, ODS a Šanca. S týmito stranami ho podľa neho spájajú spoločné hodnoty.

 

Napriek tejto podpore pôjde Galbavý do volieb ako nezávislý, pre svoju kandidatúru bude zbierať potrebné podpisy. Spojenie so stranami má priniesť spoločnú kandidátnu listinu na poslancov do mestského zastupiteľstva.

 

„V samosprávnej politike, rovnako ako v tej veľkej, musíme stavať na hodnotách a nielen na tom, koľko spravíme chodníkov, koľko vybetónujeme cyklochodníkov alebo koľko postavíme ihrísk,“ povedal Galbavý.

 

Práve hodnoty budú podľa dôležité aj pri prípadnej podpore od ďalších strán. Potvrdil, že v pláne je ešte rokovanie minimálne so stranou SPOLU.

 

Strana SaS si podľa jej podpredsedu Martina Klusa dôkladne vyberá koho podporí, pričom aj v komunálnych voľbách uprednostňuje kvalitu pred kvantitou. „Rozvoj Trnavy majú zabezpečovať ľudia, ktorí majú skúsenosti z komunálnej politiky, a tie pán Galbavý má, dokonca z dvoch volebných období,“ povedal Klus.

 

Advokát Marián Galbavý vstúpil do komunálnej politiky v roku 2014, po boku terajšieho primátora Petra Bročku sa stal poslancom mestského zastupiteľstva. Pred komunálnymi voľbami v roku 2018 sa ich cesty rozišli, obaja súperili o kreslo primátora. Galbavý je aj v tomto volebnom období poslancom Mestského zastupiteľstva v Trnave.

 

O post primátora sa bude v tohtoročných voľbách opäť uchádzať aj Peter Bročka (NEKA), kandidatúru už ohlásili aj Branislav Baroš (NEKA) a Zuzana Bošnáková (KDH).

SITA

prispievatelia | 12.5.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk