Medzi Trnavou a Smolenicami nebudú jazdiť vlaky, nahradia ich autobusy

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32868-medzi-trnavou-a-smolenicami-nebudu-jazdit-vlaky,-nahradia-ich-autobusy/medzi-trnavou-a-smolenicami-nebudu-jazdit-vlaky,-nahradia-ich-autobusy/

Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate s cieľom zvýšiť traťovú rýchlosť a zabezpečiť bezpečnejšiu a plynulejšiu prevádzku.

Trať medzi Bolerázom a Smolenicami čaká rekonštrukcia. Ilustračné foto: pixabay.com

 

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od 16. mája do 20. novembra nahradí v úseku Trnava – Smolenice železničnú dopravu autobusovou.

 

Dôvodom je podľa hovorcu ZSSK Tomáša Kováča rekonštrukcia trate medzi železničnými stanicami Boleráz a Smolenice.

 

Cieľom je bezpečnejšia a plynulejšia prevádzka, zvýšenie traťovej rýchlosti a zníženie prevádzkových nákladov. Rekonštrukciu zabezpečujú Železnice Slovenskej republiky.

 

Náhradná autobusová doprava bude zabezpečená počas celej doby rekonštrukcie. Keďže cestná komunikácia kopíruje 22-kilometrovú železničnú trať, vzdialenosť prepravy sa nemení.

 

Cesta vlakom trvá 25 minút, náhradnou dopravou sa čas predĺži o 5 minút. Ako ďalej informoval Kováč, pri vlakoch Os 2601 (Kúty 3:47 – Smolenice 4:49) a Os 2651 (Senica 3:25 – Smolenice 3:50) príde k zmene časovej polohy aj v úseku Kúty – Senica – Smolenice.

 

ZSSK upozorňuje, že v náhradnej autobusovej doprave nie je možná preprava imobilných cestujúcich ani bicyklov. Príručné batožiny sú prepravované bez obmedzenia.

 

Všetky aktuálne informácie s podrobným zoznamom konkrétnych vlakov a náhradnej autobusovej dopravy sú dostupné na výveskách vo vestibuloch železničných staníc, na výveskách vo vlakoch aj na webe ZSSK https://www.zssk.sk/vyluky/.

SITA

prispievatelia | 12.5.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk