V Cíferi nezaplatil na pumpe, po naháňačke ho chytili v Trnave

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 27.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32869-v-ciferi-nezaplatil-na-pumpe,-po-nahanacke-ho-chytili-v-trnave/v-ciferi-nezaplatil-na-pumpe,-po-nahanacke-ho-chytili-v-trnave/

Policajná hliadka zistila, že vodič mal dvojročný zákaz viesť motorové vozidlá a šoféroval pod vplyvom alkoholu.

Pohonné hmoty sú veru drahé, ale utekať bez platenia sa určite neoplatí. FOTO: PZ SR

 

Bez platenia natankoval v stredu popoludní na črpacej stanici v Cíferi v okrese Trnava vodič strieborného Renaultu Megan.

 

Hliadka trnavskej PMJ si vozidlo po niekoľkých minútach všimla na Ružindolskej ulici v Trnave. Keď vodič zbadal policajné auto, šliapol na plyn a snažil sa utiecť.

 

Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová, počas naháňačky narazil do zaparkovanej Škody Octavia. Po tom, ako zastavil na neďalekej ulici, sa rozbehol po svojich, no policajti ho chytili.

 

Policajná hliadka podrobila 25 ročného muža dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 0,77 promile. Navyše zistili, že má uložený zákaz viesť motorové vozidlá na 2 roky. PMJ-čkari ho obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajné oddelenie.

 

Polícia muža rieši pre krádež pohonných hmôt v priestupkovom konaní. Mladý muž navyše čelí obvineniu z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, za čo mu v prípade dokázania viny môže hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky.

 

Súčasťou spisu je aj jeho pozitívna dychová skúška. Vodičom sa polícia zaoberá v tzv. superrýchlom konaní, na verdikt súdu si počká v policajnej cele.

SITA

prispievatelia | 12.5.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk