Futbalová reprezentácia starostov odohrá v Trnave Turnaj za mier

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32871-futbalova-reprezentacia-starostov-odohra-v-trnave-turnaj-za-mier/futbalova-reprezentacia-starostov-odohra-v-trnave-turnaj-za-mier/

Počas troch dní pondelok - streda (30. mája až 1. júna) budú ihriská v areáli TJ Slávia Trnava dejiskom Turnaja za mier starostov vo futbale. Nadväzuje na predchádzajú  dve majstrovstvá Európy starostov, ktoré sa uskutočnili v  poľskom Tychy (2012) a českom Uherskom Hradišti (2016), kde získali slovenskí starostovia titul majstra Európy. 

Spoločná fotografia výberu starostov SR s výberom Trnavskej vodárenskej spoločnosti (9. máj 2022), nad ktorým zvíťazili 9:6 (0:2). Foto: Marián Pavlík

 

Hlavný organizátor - Futbalová asociácia starostov Slovenskej republiky - plánovala podujatie pripraviť už v roku 2020, avšak pandémia koronavírusu Covid-19 bola proti.

 

Preto sa šampionát najlepších európskych celkov starostov už pod novým názvom Turnaj za mier starostov vo futbale uskutoční v najstaršom slovenskom  meste - v Trnave - až v tomto roku.

 

Organizátorom na prelome mája a júna už účasť oficiálne potvrdilo 11 kolektívov: Rakúsko, Nemecko, Taliansko, Moldavsko, Rumunsko, Slovinsko, Južné Tirolsko, Česko (dva výbery) a domáce Slovensko (taktiež dva výbery mužstiev).


O tom, že reprezentácia starostov Slovenska (mužstvo je prevažne zložené s hráčov Združenia miest a obcí, región Jaslovské Bohunice), úradujúcich majstrov Európy z roku 2016, to s obhajobou titulu myslí vážne, svedčia aj výsledky v príprave.

 

Veď len v minulom roku odohrali na rôznych podujatiach prevažne v obciach regiónu sedem zápasov, s úspešnou bilanciou: 4 víťazstvá, 1 remíza a 2 prehry, s celkovým skóre 37:25.

 

Najlepším strelcom bol Martin Červenka, starosta Ratkoviec, s ôsmimi gólmi.

 

Počas rozcvičky sme zastihli Radomíra Brtáňa (vľavo), starostu Košece a Gabriela Kiša, starostu Jelky.

 


Aj v súčasnosti, pred blížiacim sa európskym šampionátom, značne zintenzívňujú tréningové dávky (pravidelne každý pondelok sa stretali na ihrisku, najčastejšie v Cíferi) a odohrali aj rad prípravných zápasov.

 

Ten posledný sa uskutočnil 9. mája a súperom výberu starostov SR bolo mužstvo Trnavskej vodárenskej spoločnosti, nad ktorým zvíťazili 9:6 (0:2).

 

Strelecky sa blysol Martin Červenka, autor šiestich gólov. 

 

Martinovi Červenkovi to ide nielen v úlohe starostu, ale aj na futbalovom ihrisku.

 


Pri dobrom počasí organizátori (FASSR) očakávajú na ihriskách nielen kvalitný výkon jednotlivých mužstiev, ale aj výborné návštevy.

 

Starostovia, najmä tí naši slovenskí, chcú po čase opäť dokázať, že nie sú zodpovední iba v každodennom riadení obecných samospráv, ale blysnú sa kvalitnými výkonmi aj na športoviskách, konkrétne priamo na zelenom trávniku v najpopulárnejšom športe na svete - vo futbale.

 

Preto ich príďte povzbudiť v hojnom počte k obhajobe prvenstva na podujatí, ktoré premiérovo nesie názov Turnaj za mier starostov vo futbale.

 

Aktivitou prekypuje v zápasoch aj Mário Beblavý, starosta z Dolného Lopašova (vľavo). 
 


Medzi najrýchlejších hráčov patrí starosta Pustých Sadov Tomáš Nemeček (vľavo).


 
Vladimíra Púčika, manažéra tímu starostov (prvý sprava) sme zastihli v nie najlepšej nálade počas prestávky v prípravnom zápase proti TAVOS-u, keď jeho zverenci prehrávali 0:2. Zrejme jeho výčitky si vzali k srdcu nielen títo dvaja hráči, Slavomír Pocisk (starosta Jablonca) a Mário Beblavý (starosta Dolného Lopašova), ale aj ostatní.   

 


Stabilné miesto v širšom kádri reprezentácie SR má aj starosta Šoporne Adrián Macho (vľavo). 

 

Výber reprezentácie starostov Slovenska, ktorý sa predstavil 13. septembra 2021 na hodovom futbalovom zápase v Pustých Sadoch s domácimi internacionálmi, nad ktorými zvíťazil 4:1. Foto: archív ZMO   
 

Aj futbalový tím starostov má svoje logo.


TEXT A FOTO: MARIÁN PAVLÍK

prispievatelia | 13.5.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk