Projektanti ukážu, ako by mal vyzerať parkovací dom Na hlinách

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.6.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32877-projektanti-ukazu,-ako-by-mal-vyzerat-parkovaci-dom-na-hlinach/projektanti-ukazu,-ako-by-mal-vyzerat-parkovaci-dom-na-hlinach/

Riešenie parkovania v obytnom súbore Na hlinách zamestnáva vedenie mesta už minimálne tretie volebné obdobie.

Letecký pohľad na územie, kde má vzniknúť parkovací dom. Foto - zdroj: MsÚ Trnava

 

Návrh riešenia parkovacieho domu na sídlisku Na hlinách v Trnave predstavia projektanti Dušan Fischer a Ľudovít Urban na verejnom stretnutí obyvateľom mesta vo štvrtok 19. mája o 17:00 v telocvični Základnej školy na Námestí Slovenského učeného tovarišstva.

 

Ich návrh parkovacieho domu umiestneného pod zemou zvíťazil vo verejnej architektonickej súťaži, získali tak zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie za 430-tisíc eur. Projektanti budú tiež odpovedať na otázky prítomných občanov.

 

Riešenie parkovania v obytnom súbore Na hlinách zamestnáva vedenie mesta už minimálne tretie volebné obdobie, presunie sa aj do ďalšieho. Pôvodne tu mal parkovací dom postaviť súkromný investor.

 

Mestské zastupiteľstvo v Trnave v roku 2013 mu odsúhlasilo predaj pozemku za jedno euro, vybraný investor však v dohodnutom termíne stavať nezačal. Poslancov požiadal o posunutie termínu začiatku výstavby, tí mu prvýkrát vyhoveli.

 

Pri ďalšej žiadosti o posunutie termínu už stratili trpezlivosť a v júni 2015 mestské zastupiteľstvo v novom zložení túto spoluprácu ukončilo.

V roku 2019 mestskí zaradili do rozpočtu mesta 100-tisíc eur na projektovú dokumentáciu, primátor Bročka prezentoval zadanie na trojpodlažný parkovací dom s kapacitou 300 – 350 vozidiel a výstavbu v prvej polovici roku 2021.

 

Radnica napokon uprednostnila architektonickú súťaž, v ktorej jednotlivé návrhy posudzovala odborná porota.

 

Parkovací dom by podľa návrhu projektantov Urbana a Fischera mal byť postavený pod zemou, na jeho streche rátajú s parkom, oddychovýmii zónami a ihriskami.

 

Cena takejto stavby bude známa až po dokončení projektovej dokumentácie, radnica však už avizovala, že na ňu chce získať peniaze z externých zdrojov.

SITA

prispievatelia | 14.5.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk