Motorkár pri výjazde z Trnavy havaroval, nafúkal tri promile

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/32946-motorkar-pri-vyjazde-z-trnavy-havaroval,-nafukal-tri-promile/motorkar-pri-vyjazde-z-trnavy-havaroval,-nafukal-tri-promile/

Nočná nehoda skončila, našťastie, bez zranení. Polícia opäť raz pripomína, že opití vodiči ohrozujú seba aj iných.

Pri nehode motorkára neďaleko Trnavy zohral úlohu alkohol. Foto: KR PZ Trnava

 

Motorkár na Harley Davidsom v nedeľu skoro ráno pri vychádzaní z Trnavy smerom na Bohdanovce nad Trnavou zišiel z cesty a prevrátil sa na pravý bok.

 

Policajti rýchlo zistili príčinu, 36-ročný muž nafúkal viac ako tri promile. Našťastie, pri nehode sa on, ani nikto ďalší nezranil. Keďže mu policajti neumožnili pokračovať v jazde, motorku si prišla prevziať jeho rodina.

 

Nebol to jediný motocyklista, ktorý mal počas víkendu takéto problémy. V okrese Dunajská Streda v sobotu popoludní havaroval  na motorke Stomp Z3 140 bez evidenčného čísla ďalší muž.

 

Nezvládol prejazd cez mierne pravotočivú zákrutu a narazil čelne do auta Škoda Felícia, ktoré išlo práve v protismere. Policajti pri lustrácii zistili, že muž jazdil bez vodičského preukazu a navyše pod vplyvom alkoholu, v dychu mal 2,5 promile.

 

Policajti evidujú aj tretiu nehodu s účasťou motorkára, stala sa v Kútoch na Záhorí. Pri tejto nehode sa motocyklista zranil. Polícia okolnosti nehody, ako aj mieru zavinenia medzi osobným autom a motocyklom, preveruje.

 

„Apelujeme na všetkých vodičov, aby si za žiadnych okolnosti nesadali za volant, ak sú pod vplyvom alkoholu alebo inej látky. Ohrozujete nielen seba ale aj iných,“ pripomína vodičom polícia na sociálnej sieti jedno zo základných pravidiel.

 

(pm)

prispievatelia | 23.5.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk