Slovenskí starostovia a primátori sú vo futbale opäť najlepší v Európe

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33019-slovenski-starostovia-a-primatori-su-vo-futbale-opat-najlepsi-v-europe/slovenski-starostovia-a-primatori-su-vo-futbale-opat-najlepsi-v-europe/

K víťazstvu v Turnaji za mier ich priviedol tréner Vladimír Púčik a kapitán mužstva Martin Červenka, starosta Ratkoviec.

Slovenskí starostovia zdolali všetkých súperov a stali sa víťazmi Turnaja za mier, ktorý sa hral v Trnave. FOTO: Pavol Machovič
 

Slovenskí starostovia opäť raz potvrdili, že vo futbale sú najlepší v Európe. Ich mužstvo zvíťazilo v stredu 1. júna vo finále trojdňového Turnaja za mier nad starostami  Rumunska 5:0.

 

Turnaj, ktorý  bol náhradou za neuskutočnené majstrovstvá Európy, sa hral v športovom areáli Slávie v Trnave.

 

Celým podujatím sa niesla myšlienka solidarity s primátormi a starostami vojnou skúšanej Ukrajiny, ktorí sa pre situáciu u nich nemohli turnaja zúčastniť. Ukrajinské vlajky držali pri nástupe na finálový zápas obe mužstvá.

 

Radosť kapitána Martina Červenku a kolektívu starostov po víťaznom finále bola obrovská.

 

Starostovia zo Slovenska, zverenci trénera Vladimíra Púčika, sa do finále prebojovali po víťazstvách nad Českou republikou, Južným Tirolskom, Slovinskom, Chorvátskom a Nemeckom.

 

K víťazstvu v turnaji ich priviedol kapitán Martin Červenka, starosta Ratkoviec v okrese Hlohovec, ktorý po finálovom zápase vyzdvihol veľmi bojovný výkon celého kolektívu. Boli v ňom aj hráči, ktorí už majú na konte tituly majstrov Európy z rokov 2012 a 2016.

 

V dramatickom finále zvlášť vynikli strelci gólov Ladislav Pixiades, starosta Kamenných Kosíh v okrese Veľký Krtíš a Mário Kubiš, starosta obce Látky v okrese Lučenec, obaja skórovali dvakrát. O piaty gól sa postaral starosta Šoporne Adrián Macho.

 

 

Piaty gól vo finále vsietil Rumunom  Adrián Macho, starosta Šoporne.

 

Červenka ešte špeciálne ocenil výkon brankára Juraja Hriša, starostu Streženíc v okrese Púchov, ktorý celý turnaj absolvoval s jediným inkasovaným gólom.

 

Dramatické finále prinieslo aj dva nepríjemné momenty – prvým bolo veľmi bolestivé zranenie Ivana Šišku, starostu Boroviec, druhým bezradnosť víťazného mužstva pri otváraní megafľaše sektu po záverečnom hvizde rozhodcu...

 

Po záverečnom hvizde rozhodcu sa oslavovalo vo veľkom štýle.

 

Podujatie však malo aj iný rozmer, starostovia z Nemecka, Moldavska, Chorvátska a ďalších zúčastnených krajín mali možnosť spoznať Trnavu a okolie, ale mohli si aj vymieňať poznatky z fungovania a riadenia miest a obcí v rôznych krajinách.

 

Na Turnaji za mier v Trnave sa predstavili mužstvá primátorov starostov z deviatich krajín, Slovensko a Česko malo po dve tímy. Mužstvo Ukrajiny najskôr prisľúbilo účasť, napokon však starostovia nedostali povolenie vycestovať za hranice. 

 

O otvorenie turnaja sa však postaral veľvyslanec Ukrajiny v Slovenskej republike Jurij Muška.

 

Na organizáciu náročné podujate bolo možné podľa Martina Červenku uskutočniť vďaka hlavnému partnerovi, ktorým bolo Združenie miest a obcí Slovenska.

 

K oporám Slovenka patrili aj starostovia Slavomír Pocisk (Jablonec), Maroš Sagan (Cífer) a Martin Červenka (Ratkovce).

 

Text a foto: pm

prispievatelia | 1.6.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk