Klasická hudba zaznie v kaštieli vo Voderadoch, aj v kostoloch v Lančári a Páci

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 8.8.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33028-klasicka-hudba-zaznie-v-kastieli-vo-voderadoch,-aj-v-kostoloch-v-lancari-a-paci/klasicka-hudba-zaznie-v-kastieli-vo-voderadoch,-aj-v-kostoloch-v-lancari-a-paci/

Nový festival Pro musica nostra Tyrnaviensi spája špičkovú hudbu s jedinečným zážitkom z priestorov.

Mucha Quartet s Ivou Bittovou vystúpi v piatok 10. júna vo vinárstve Terra Parna v Suchej nad Parnou. FOTO: hc

 

Prvý ročník festivalu Pro musica nostra Tyrnaviensi ponúkne neobyčajné hudobné zážitky na neobyčajných miestach nášho regiónu.

 

Klasická hudba bude v priebehu budúceho týždňa znieť v Divadle Jána Palárika v Trnave, v kaštieli vo Voderadoch, v priestoroch zámku v Hlohovci, v unikátnom Kostole Michala Archanjela v Lančári, v Kostole sv. apoštolov Petra a Pavla v Cíferi-Páci, vo vinárste Terra Parna v Suchej nad Parnou a v Múzeu holokaustu v Seredi.

 

Cieľom festivalu Pro musica nostra Tyrnaviensi je podľa Veroniky Štubňovej z Hudobného centra prezentácia klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni a sprostredkovanie jedinečného vizuálneho zážitku z priestorov historických pamiatok.

 

Festival otvorí v pondelok 6. júna v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave recitál kanadskej sopranistky Laury Nielsen, ktorá v sprievode klaviristu Róberta Pechanca uvedie program zložený z diel F. Schuberta, S. Rachmaninova, C. Debussyho, S. Barbera, R. Straussa, J. Masseneta a G. Pucciniho.

 

O druhý koncert sa v Kostole sv. Michala Archanjela v Lančári v utorok 7. júna postará barokový súbor Le nuove musiche.

 

Festival bude pokračovať tretím koncertom v stredu 8. júna v Múzeu holokaustu v Seredi, vystúpi tam komorný súbor Barocco sempre giovane.


Hlasy byzantského a západoeurópskeho stredoveku sa budú v interpretácii vokálneho súboru VocaMe niesť vo štvrtok 9. júna Kostolom sv. apoštolov Petra a Pavla v Cíferi - Páci.

 

Vinárstvo Terra Parna v Suchej nad Parnou privíta v piatok 10. júna popredné slovenské sláčikové kvarteto Mucha Quartet, s ktorým vystúpi speváčka a huslistka Iva Bittová.

 

Koncert ansámblu Czech Brass sa uskutoční v sobotu 11. júna v kaštieli vo Voderadoch.

 

Záverečný koncert prvého ročníka festivalu v nedeľu 12. júna na zámku v Hlohovci bude patriť poľskému komornému súboru Starck Compagnay.

 

(pm)

prispievatelia | 3.6.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk