Francúzi potvrdili kvalitu a nedali Slovákom šancu, hrali Kóša aj Ujlaky

V Trnave sa hral otvárací zápas Majstrovstiev Európy do 19 rokov.

Sebastian Kóša (vľavo) to mal proti francúzskej ofenzívnej kvalite náročné. Foto: trnavskyhlas.sk

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov vstúpili do európskeho šampionátu tejto vekovej kategórie vysokou prehrou s Francúzskom 0:5.

Gólový účet stretnutia na Štadióne Antona Malatinského strelil po prihrávke Pereiru na päťku Tchaouna z klubu Rennes už v 16. minúte. Do prestávky pridal druhý gól hostí Bonny, keď mu pred prázdnu bránku prihrával po úniku Virginius.

Tento krídelník Sochaux, ktorý je považovaný za jedného z najrýchlejších mládežníckych futbalistov v Európe, v druhom polčase zaťažil slovenské konto dvoma gólmi. Svoj druhý presný zásah pridal aj Bonny, kanonier talianskej Parmy.

Na poste stopéra nastúpil za Slovensko v základnej zostave hráč Spartaka Trnava Sebastian Kóša, v 66. minúte ho vystriedal jeho tímový kolega zo slovenského Ríma Marek Ujlaky.

V utorok 21. júna o 17:30 čaká na mladých Slovákov ďalší zápas, v Trnave privítajú Taliansko.

Slovensko - Francúzsko 0:5 (0:2)
Góly: 34. a 59. Bonny, 57. a 62. Virginius, 16. Tchaouna.
ŽK: Jambor - Toure
Rozhodovali: Krogh - Bramsen, Valjakka (Dánsko)
Diváci: 5238
SLOVENSKO: Baláž - Kopásek, Luka, Kóša (66. Ujlaky), Šikula - Hollý (46. Oravec), Gajdoš, Halabrín (70. Sauer) - Griger (78. Sliacky), Jambor, Mišovič (46. Gaži). Tréner: A. Rusnák.
FRANCÚZSKO: Lo-Tutala - Pereira, Camara, Toure, Hadjam - Bondo (49. Da Silva), Adeline (66. Cisse), Diouf - Virginius (66. Ba), Bonny (75. Arconte), Tchaouna (75. Ben Seghir). Tréner: L. Chauvin.