Futbal, 7. B: Veľké Orvište zdolalo Borovce a postupuje

Veľké Orvište celkom jednoznačne zdolalo Borovce 6:1 a môže sa tak tešiť na 6. ligu. Rozhodnuté bolo už po prvom polčase, po ktorom líder súťaže viedol už 3:0.

Trénera Andreja Filipa, mimochodom bývalého hráča Spartaka Trnava, futbalisti Veľkého Orvišťa po zápase vyhadzovali nad hlavy. Foto: Martina Radošovská

Druhé Moravany tiež celkom jednoznačne zvíťazili v Brestovanoch 4:0, ale už im to nepomohlo.

V skupine o 5. až 8. miesto Veľké Kostoľany zdolali Dubovany 2:0. Trakovice vyhrali nad Ostrovom 3:2, keď otočili nepriaznivý polčasový stav 1:2. O ich víťazstve rozhodol gólom z 90. minúty Radošovský.

V oboch zápasoch skupiny o 9. až 12. miesto sa zrodili remízy. Veselé ukončilo sezónu výsledkom 2:2 v zápase s Prašníkom.

Vypadávajúce Šípkové zasa s Chtelnicou výsledkom 3:3, aj keď po polčase viedlo 2:0. Za pozornosť stojí, že o všetky tri góly domácich sa postaral Andrej Kolník. Chtelnica doťahovala gólmi striedajúceho Jána Bollu, oba zaznamenal z pokutového kopu. O deľbu bodov sa v závere postaral Tomáška.

Veľké Orvište - víťaz Rubbex 7. ligy B. Foto: Martina Radošovská